Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. decembra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland sa stal členom združenia zodpovedných firiem

BRATISLAVA 19. decembra – Medzi hlavné témy zodpovedného podnikania spoločnosti patria spokojnosť a bezpečnosť zákazníkov, ktorú ovplyvňuje aj spokojnosť zamestnancov. „Naše vzťahy so zamestnancami sú zamerané na vzájomný dialóg, otvorenú komunikáciu, rešpekt, férové jednanie, dôveru a podporu zamestnancov, ako aj vzor nadriadeného. Sme presvedčení, že spokojnosť našich zákazníkov dosiahneme, len ak budú spokojní aj naši zamestnanci“, hovorí Martin Gärtner, vedúci oblasti reklamy a hovorca spoločnosti. Dodržiavanie správnych obchodných postupov, boj proti korupcii, angažovanosť v prospech ochrany klímy a životného prostredia, efektívne využívanie prírodných zdrojov, ochrana zvierat, podpora regionálnych produktov, či sociálna angažovanosť tvoria tiež neoddeliteľnú súčasť spoločenskej zodpovednosti Kauflandu.

Spoločnosť pravidelne podporuje kampane a projekty Slovenského Červeného kríža a spolupracuje aj s Potravinou bankou Slovenska a Sociálnymi výdajňami. Projekt Zelený Kaufland v Novom Meste nad Váhom je jednou z najnovších aktivít spoločenskej a ekologickej zodpovednosti Kauflandu na Slovensku. Kaufland zároveň aktívne podporuje ochranu životného prostredia aj neustálym rozširovaním ponuky trvalo udržateľných výrobkov, ako sú napr. „Healthy Seas“ ponožky. Spoločnosť sa tiež zaviazala k ochrane morí a svetových zásob rýb, podporuje princípy udržateľného rybolovu a rybárskych metód, dobrovoľne sa zaviazala, že vo všetkých prevádzkach nebude predávať výrobky obsahujúce pravú zvieraciu kožušinu, podporuje aj zodpovedné zaobchádzanie so svetovými zásobami dreva, čoho dôkazom sú mnohé K-Classic produkty označené pečaťou FSC.

„Tešíme sa, že v roku 2014 sa počet členov rozšíril už na tridsať dva. Čím viac spoločností sa zaviaže zodpovedne podnikať, tým rýchlejšie sa bude napĺňať vízia združenia, a to zodpovedným podnikaním dosiahnuť prosperitu Slovenska,“ hovorí Beata Hlavčáková, riaditeľka Business Leaders Forum a programová riaditeľka Nadácie Pontis.

Spoločnosť Kaufland
Spoločnosť Kaufland patrí k lídrom medzi obchodnými reťazcami a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1 150 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Obchodné domy Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, atraktívne privátne značky a širokú škálu regionálnych produktov. Viac informácií na: www.kaufland.sk

Business Leaders Forum
Poslaním Business Leaders Forum je kultivovať spoločnosť vytváraním a zavádzaním štandardov zodpovedného podnikania. Zakladajúci členovia združenia podpísali v roku 2004 Memorandum o spoločenskej zodpovednosti firiem, čím deklarovali záujem dobrovoľne integrovať do svojej firemnej stratégie súbor zásad zohľadňujúcich sociálne, etické a environmentálne aspekty podnikania, a zároveň inšpirovať ďalšie firmy pôsobiace na Slovensku k zodpovednému podniku. www.blf.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vďaka reťazcu bude mať Čerstvé hlavičky dvojnásobne viac školských zariadení Výrobky produktového radu Z lásky k tradícii opäť zabodovali vo voľbe spotrebiteľov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.