Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. apríla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland ponúkne na Svetový deň Zeme recyklované oblečenie

BRATISLAVA 22. apríla – Spoločnosť Kaufland sa dobrovoľne zaviazala k ochrane morí a svetových zásob rýb. A to zapojením sa do iniciatívy Healthy Seas (Zdravé moria). Kaufland ako prvý európsky maloobchodný reťazec predáva ponožky vyrobené v inovatívnom procese recyklácie z rybárskych sietí, ktoré skončili ako odpad v moriach a vďaka iniciatíve Healthy Seas boli z dna morí vytiahnuté. Pri príležitosti Svetového dňa Zeme, ktorý je 22. apríla budú „ochranárske“ ponožky opäť dostupné vo všetkých obchodných domoch Kaufland na Slovensku.

Ponožky sú určené pre celú rodinu, v predaji budú detské, dámske aj pánske ponožky, avšak v limitovanom množstve. Iniciatíva „Healthy Seas“ bola spustená v marci roku 2013 s cieľom aktívne prispievať k ochrane morí a oceánov a k ich zachovaniu pre budúce generácie. Podľa odhadov Svetovej organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo pri Organizácii spojených národov (FAO) a Programu OSN pre životné prostredie (UNEP) je v oceánoch približne 640 000 ton opustených rybárskych sietí, čo predstavuje jednu desatinu všetkého odpadu v moriach.

Už za prvý rok aktivít v oblasti šiestich krajín na pobreží Stredozemného, Jadranského a Severného mora (Holandsko, Belgicko, Taliansko, Slovinsko, Chorvátsko a Španielsko) sa vďaka intenzívnej práci desiatok dobrovoľných potápačov podarilo z mora vytiahnuť až 20 ton opustených rybárskych sietí. Tie pritom na jednej strane prispievajú k znečisteniu morí a oceánov, ale na druhej strane predstavujú smrteľné nebezpečenstvo pre morských živočíchov, ako sú ryby, delfíny, korytnačky a morské vtáky. Rybárske siete sú dômyselne vyrábané tak aby sa z nich morské živočíchy bez ľudskej pomoci neboli schopné dostať.

Vylovené siete však nekončia ako odpad, ale vďaka unikátnej technológii ECONYL® sa spracujú na vysoko kvalitnú nylónovú priadzu, z ktorej sa produkuje široké spektrum textilných produktov vrátane kobercov, plaviek, high-tech oblečenia, športového oblečenia a ponožiek.

„Sme jedným z hlavných partnerov projektu na medzinárodnej úrovni a je to iniciatíva, na ktorú sme skutočne hrdí. Veríme, že aj prostredníctvom predaja Healthy Seas ponožiek v obchodných domoch Kaufland sa nám podarí získať ďalších podporovateľov tejto iniciatívy nielen z radov našich zamestnancov, ale aj zákazníkov,“ vysvetľuje hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, Martin Gärtner.

Zďaleka to však nie je jediná aktivita smerujúca k ochrane morí. Kaufland ponúka zákazníkom výrobky s certifkátom Marine Stewardship Council (MSC), čím podporuje princípy udržateľného rybolovu a rybárskych metód. Zároveň už v roku 2009 zaviedol pravidlá zodpovedného nákupu rýb. Asi najdôležitejším opatrením tohto projektu je vylistovanie resp. nenakupovanie ohrozených druhov morských živočíchov, v prípade rybných chovov spolupráca iba s trvalo udržateľnými chovmi a akvakultúrami. Špeciálny podprojekt bol vytvorený na nákup tuniakov s certifikátom SAFE. Od decembra roku 2013 sa týmito pravidlami riadi aj lokálny nákup slovenského Kauflandu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kaufland otvoril 72. predajňu, nachádza sa v Petržalke U nás je to naopak – kým mnohé ceny stúpajú, my ich znižujeme

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.