Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Kartu DKV využijete aj pre maďarský mýtny systém HU-GO

BRATISLAVA 13. novembra – Od novembra tohto roku je možné okrem tzv. úsekových lístkov používať pre úhradu maďarského mýta v režime PrePay aj palubnú jednotku (OBU). Jej nákup a následné dobíjanie je možné prostredníctvom karty DKV, a to v rámci viac ako 180 staníc petrolejárskych značiek OMV, MOL a ENI, u ktorých je karta akceptovaná.

„Snažíme sa neustále zlepšovať komfort našich zákazníkov pri platbe poplatkov vo všetkých mýtnych systémoch v Európe. Elektronický výber mýta v Maďarsku s názvom HU – GO zatiaľ umožňuje úhradu iba v režime PrePay. Som rád, že sa našej spoločnosti podarilo v pomerne krátkom čase zabezpečiť možnosť obstarania palubnej jednotky a jej dobíjanie kartou DKV,“ hovorí Ondřej Pavlík, riaditeľ českej a slovenskej pobočky DKV Euro Service.

Využitím palubnej jednotky v kombinácii s kartou DKV sa dopravcom značne zjednodušia platby za maďarské mýto. Zároveň sa zmenšia časové straty oproti zdĺhavému obstarávaniu úsekových lístkov. Uvedené riešenie taktiež umožní jednotlivým správcom vozových parkov spoľahlivé plánovanie a kontrolu nad výdavkami za poplatky spojené s mýtom. Každý kamión má totiž svoju OBU jednotku, v rámci ktorej je možné nastaviť limit pre dobíjanie kreditu.

V prípade záujmu o používanie palubnej jednotky je potrebné sa najskôr zaregistrovať na stránkach www.hu-go.hu. Úspešná registrácia palubnej jednotky pre režim platieb PrePay na zákazníckom portáli je podmienkou pre jej použitie.

Elektronický mýtny systém HU – GO bol zavedený tento rok v júli a nahradil systém časových známok. Pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony je spoplatnených 6 513 km diaľnic a vybraných ciest. Výnimkou sú autobusy a vozidlá s deviatimi sedadlami vrátane vodiča, pre ktoré zostáva v platnosti systém časových poplatkov (diaľničných známok).

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. V roku 2012 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5,34 miliardy eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 680 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,9 milióna servisných kariet DKV u 98 000 zákazníkov. V roku 2013 bola karta DKV vyhlásená deviaty krát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zamestnancov Kauflandu čaká ďalšie zvyšovanie platov, nástupná mzda na pozícii predavač za 5 rokov stúpla o takmer 30% dm opäť zvyšuje mzdy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.