Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kandidát na starostu Devínskej bol terčom ohováračskej antikampane

BRATISLAVA 12. novembra – Predseda občianskeho združenia Devínska Inak a nezávislý kandidát na starostu Devínskej Novej Vsi Rastislav Tešovič sa stal predmetom anonymnej ohováračskej kampane. Neznáme osoby začali dnes rozposielať hromadné e-maily s predmetom „Kandidát alebo trestanec?“, ktorých prílohou je naskenované obvinenie Tešoviča z prečinu marenia úlohy verejným činiteľom z nedbanlivosti. Tešovič podal na neznámeho páchateľa trestné oznámenie.

„Obvinenie, ktoré je v prílohe tohto e-mailu, prokuratúra dávno zrušila. Išlo o formu hrubého nátlaku zo strany môjho niekdajšieho nadriadeného, aby som opustil svoje miesto, inak budem čeliť trestnému stíhaniu. Takéto „obchody“ však odmietam tak v politike, ako aj v pracovnom a osobnom živote, pretože svedomie je čisté. Prokuratúra mi jednoznačne dala za pravdu,“ vyhlásil dnes Tešovič.

Útok podľa neho jednoznačne súvisí s vrcholiacou volebnou kampaňou. „Niekomu zjavne prekáža, že občianske združenie Devínska Inak presadzuje tvrdé nástroje proti korupcii. Našou zásluhou sa pred rokom schválil v miestnom zastupiteľstve Etický kódex predstaviteľa samosprávy, naši kandidáti ako jediní v Devínskej Novej Vsi splnili kritériá výzvy Správny kandidát Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť. Cítime podporu ľudí, ktorí nechcú, aby bola Devínska vnímaná ako korupčná zóna,“ zdôraznil Tešovič.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Prieskum: Takto by podľa Slovákov mal vyzerať ideálny smartfón Víťazka ankety Niké Športovec mesiaca marec Petra Vlhová. Grant z Fondu pre budúcnosť športu pôjde na podporu mladých lyžiarskych talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.