Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97884_gettyimages 1274407903 676x316.jpg
7. februára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

K Memorandu Pro Export sa postupne pridávajú významné podnikateľské združenia

7.2.2022 – Na nedávno spustený zber podpisov pod dokument, ktorého cieľom je iniciovať verejnú diskusiu o exporte a zabezpečiť efektívnu podporu slovenských podnikateľov, už reagovali rôzne podnikateľské združenia, informovala Rada slovenských exportérov. Podľa najnovších informácií sa k podpore memoranda pridala aj Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Veľmi nás teší rastúca podpora pre oblasť exportu. K dnešnému dňu môžem potvrdiť, že sa okrem  podnikateľov a osobností pridali aj niektoré podnikateľské združenia a asociácie ako napríklad Slovenská batériová aliancia, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu či Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska. To kumulatívne predstavuje silu stoviek firiem s tržbami v miliardách eur.“ – uviedol Lukáš Parízek, predseda Rady slovenských exportérov, a zároveň dodal, že zber podpisov ešte pokračuje.

Memorandum je prístupné na podpis nielen súkromnému sektoru a podnikateľským združeniam, ale aj odborníkom z praxe či vzdelávacím a akademickým inštitúciám. Môžu sa pridať tak jednotlivci ako aj celé organizácie.

Rada slovenských exportérov (RSE) je profesionálna platforma firiem a odborníkov, ktorá vznikla v roku 2020 s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať podnikateľské záujmy v celospoločenskej diskusii. V súčasnosti má RSE vyše 100 partnerov a členov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

Informačný servis

K téme

Exportéri spustili zber podpisov k proexportnému memorandu PSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.