Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97230_novy projekt 17 676x444.jpg
25. novembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

PSS potvrdzuje svoj dlhodobo zodpovedný postoj k prírode a podnikaniu

25.11.2021 – Správať sa zodpovedne, sústrediť sa na udržateľné riešenia a neustále znižovať svoj vplyv na životné prostredie by malo byť dnes samozrejmé pre každú firmu, ktorá chce na trhu pôsobiť dlhodobo. Prvá stavebná sporiteľňa sa otázkam zodpovedného a udržateľného podnikania venuje už mnoho rokov a podporuje v tom aj svojich klientov a dodávateľov. Ako dôkaz svojho smerovania sa PSS  pripojila k Memorandu Slovenskej bankovej asociácie o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji.

Podpis Memoranda je pre PSS verejným záväzkom, že v aktivitách, ktoré smerujú k udržateľnému podnikaniu, nepoľaví ani v budúcnosti.  „Už niekoľko rokov sa veľmi aktívne venujeme otázkam zodpovedného podnikania a citlivého prístupu k prostrediu, v ktorom žijeme. Všetky naše aktivity realizujeme v prísnom súlade s pravidlami zodpovedného podnikania. Pravidelne sa snažíme identifikovať oblasti, v ktorých sa vieme zlepšiť a meníme naše každodenné návyky tak, aby boli čo najviac šetrné k prírode. Týka sa to napríklad rozumného narábania s energiami či vodou, dôsledného separovania odpadu, ale napríklad aj využívania alternatívnych zdrojov energie. Som rád, že v tomto prístupe k okoliu a podnikaniu nie sme  osamotení,“ hovorí predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Jiří Plíšek a dodáva, „Aj preto sme spolu s ostatnými bankami združenými v Slovenskej bankovej asociácii pristúpili k tvorbe a podpísaniu Memoranda o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji. Spoločným úsilím totiž dokážeme omnoho efektívnejšie meniť prostredie, v ktorom žijeme, na lepšie miesto na život.“

Banky môžu prostredníctvom Memoranda o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji pôsobiť na ostatné spoločnosti na Slovensku ako výrazný mienkotvorca v tejto oblasti. Tým môžu napomôcť k napĺňaniu cieľov Parížskej dohody a Európskej zelenej dohody. Spoločné Memorandum komerčných bánk tak je jasným postojom, že im záleží na budúcnosti životného prostredia, krajiny a ľudí.

PSS sa už dve desaťročia zaoberá zelenými investíciami do obnovy bytových domov, ktoré významným spôsobom znižujú spotrebu energie a tým aj emisie CO2. Environmentálne a CSR projekty banka dlhodobo podporuje prostredníctvom svojich grantových a charitatívnych fondov. Dodržiava tiež vysoké štandardy v oblasti zodpovedného podnikania.

Memorandum o trvale udržateľnom podnikaní a rozvoji vzniklo ako iniciatíva Slovenskej bankovej asociácie ako verejná deklarácia záväzkov slovenských bánk vo vzťahu k životnému prostrediu, spoločnosti, zamestnancom, obchodným partnerom, klientom, orgánom a inštitúciám v Slovenskej republike.

Informačný servis

K téme

Získajte až 7 500 eur z grantového fondu na obnovu vnútrobloku PSS podporuje dobré nápady. Získajte až 7 500 eur z grantového fondu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.