Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. apríla 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

JOJ: Televízia WAU oslavuje 2. narodeniny

BRATISLAVA 15. apríla – Televízia WAU je od začiatku svojho vysielania cielená na mladé, moderné a mestské ženy, teda na reklamne atraktívne mladšie diváčky. Svojim zameraním sa tak odlišuje od iných menších staníc na trhu (Brand Study, GfK Slovakia, 2014-2015). Na trhu sa etablovala najmä lifestylová šou Nákupné maniačky, ktorá bola ako formát pôvodne vytvorená pre stanicu WAU a pre veľký úspech sa jej premiéry v uplynulom roku presunuli do programu televízie JOJ.
Ženskej stanici WAU sa v druhom roku existencie darilo najmä v lete, kedy zaznamenala svoje najlepšie výkony od začiatku vysielania. V auguste 2014 dosiahla až 2,5 % podiel na trhu, pričom tretí augustový deň zaznamenala svoj vlaňajší rekord v prime time (3,3 % Shr) a 4. augusta celodenne (3,1 % Shr). Sledovanosť WAU kontinuálne rastie, za posledné tri mesiace dosahuje ženská stanica rovnaké ratingy ako v uplynulom lete. Medziročne posilnila WAU aj svoj celodenný share, ktorý v druhom roku vzrástol na 1,9 % (15.4.2014 až 15.04.2015)
Pod výborné čísla sa na WAU v roku 2014 podpísali najmä akvizičné lifestylové relácie a nosný pôvodný formát Nákupné maniačky, ktorý zaznamenal svoj vlaňajší vrchol 20. mája s nadpriemerným trhovým podielom aj ratingom
(4,3 % Shr a 1,4 % Rtg). Z akvizícií boli na WAU najsledovanejšími české komédie Kameňák 1 – 3, pričom práve tretí diel mal hneď po novom roku (3. januára 2015) najviac divákov (4,7 % Shr a 1,8 % Rtg).
Programová štruktúra televízie WAU ponúka od začiatku svojho vysielania diváčkam nielen premiérové filmy, ale aj množstvo akvizičných formátov ako docu-reality či lifestyle show. Vlani patrili medzi najúspešnejšie relácie na WAU formáty Ty schudni a ty priber!, Šéf v utajení, Najkrajšie bývanie – Kúpiť a predať, ale aj Najdrahšie rómske svadby. Od nového roka sa darí tiež americkým filmom zo série Scary Movie či kulinárskej show Áno, šéfe! Veľká Británia.
V nasledujúcej sezóne sa televízia WAU aj naďalej sústredí na plnenie svojho zamerania, ktoré je cielené na mladé diváčky. Tomu bude zodpovedať nákupná stratégia akvizičných titulov, programová štruktúra aj obchodná politika stanice, aby WAU svojim diváčkam stále prinášala to, po čom túžia.

Hodnoty sledovanosti sú uvedené za cieľovú skupinu 12-54.
Zdroj dát: PMT Slovakia
PR JOJ Group

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád KOMUNÁLNA poisťovňa si 30. výročie pripomína kampaňou aj TV spotom „Časy sa menia, riziká zostávajú.“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.