Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

JOJ Cinema získala významné dabingové ocenenia

BRATISLAVA 26. septembra – V sobotu 17. septembra 2016 sa v českom Přelouči už po dvadsiaty druhýkrát udeľovali Ceny Františka Filipovského za dabing. Ide o prestížne ocenenie, nesúce meno vynikajúceho českého herca, ktorý sa okrem toho, že zanechal za sebou vyše 100 skvelých filmových úloh, preslávil aj ako dabér. Jeho hlas je u českých divákov spätý obzvlášť s francúzskym hercom Louisom de Funésom.
Ceny Františka Filipovského organizuje hercovo rodisko Přelouč, Český filmový a televízny zväz FITES, Herecká asociácia, Jednota tlmočníkov
a prekladateľov, či Asociácia pracovníkov so zvukom. Ich spoločenský význam podčiarkuje fakt, že sa organizujú pod záštitou ministerstva kultúry Českej republiky. Je nám preto cťou, že odborná porota ocenila okrem iných aj dabing z produkcie JOJ Group, a to hneď v dvoch kategóriách.
Cenu Františka Filipovského za najlepší ženský herecký výkon v dabingu, ktorú udeľuje mesto Přelouč, na tohtoročnom slávnostnom udeľovaní cien získala Jana Štvrtecká za prepožičanie hlasu Vande (Emmanuelle Seigner) vo francúzskom filme Venuše v kožichu, ktorého české znenie produkovala MAC TV v Brnenskej súkromnej televízii.
Cenu Františka Filipovského za preklad a úpravu dabovaného audiovizuálneho diela, ktorú udeľuje Jednota tlmočníkov a prekladateľov, získali prekladateľky Michaela Šimonková Filipová a Hana Lhotáková a úpravkyňa dialógov Markéta Kautská – taktiež za film Venuše v kožichu.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

LeasePlan odovzdal cenu na prestížnom podujatí „Futbalista roka 2020“ TIPOS Talent týždňa je späť. Na televízne obrazovky sa vrátila relácia predstavujúca mladé športové talenty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.