Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

JESS informuje verejnosť o výstavbe nového jadrového zdroja

BRATISLAVA 16. apríla – Jadrová energetická spoločnosť Slovenska od svojho vzniku pravidelne komunikuje projekt prípravy výstavby nového jadrového zdroja so zástupcami samospráv. K tomuto účelu slúžia okrem iného aj pravidelné stretnutia členov Občianskej informačnej komisie (OIK) Bohunice, ktorá je organizačnou zložkou Združenia miest a obcí (ZMO) región JE Jaslovské Bohunice, s vedením spoločnosti. Členmi OIK sú okrem zástupcov spoločnosti JESS tiež zástupcovia samospráv nachádzajúcich sa v blízkosti jadrových zariadení, spolu so zástupcami spoločností JAVYS a Slovenských elektrární, člena skupiny ENEL.

Spoločnosť JESS zároveň iniciatívne vytvára priestor na diskusiu o aktualitách i budúcnosti jadrovej energetiky v regióne. Všetci členovia ZMO sa mali možnosť v novembri 2012 zúčastniť na odbornom seminári na tému „Aktuálne projekty v jadrovoenergetickej lokalite Jaslovské Bohunice“. O zmysluplnosti takýchto stretnutí svedčí aj fakt, že spomínaného seminára sa zúčastnilo približne 50 starostov a primátorov, ktorí na tému jadro v regióne, kládli otázky nielen zástupcom spoločnosti JESS, ale aj predstaviteľom Slovenských elektrární, spoločnosti JAVYS, ako aj Úradu jadrového dozoru SR. O každom míľniku v rámci projektu sú samosprávy informované. Práve primátori a starostovia boli na stretnutí OIK Bohunice ako prví informovaní aj o záveroch Štúdie realizovateľnosti, týkajúcej sa projektu prípravy výstavby nového jadrového zdroja.

V súvislosti s prípravou projektu nového jadrového zdroja sa samosprávy stanú už tento rok prirodzeným komunikačným partnerom v rámci procesu posudzovania vplyvu projektu na životné prostredie, teda v rámci tzv. procesu EIA.

Bolo by dobré si uvedomiť, že nový jadrový zdroj by mal byť „spoločným“ projektom spoločnosti JESS a zástupcov samospráv v jeho plánovanom okolí. Prítomnosť jadrového zdroja znamená pre samosprávy oporu, na ktorú sa môže spoľahnúť aj v horších časoch. Dostatočne silné spoločnosti dokážu vždy poskytnúť istotu trvalých pracovných miest, pravidelného príjmu, a to nielen pre zamestnancov, ale aj pre samosprávy vo forme daní, čím dochádza k zvyšovaniu životnej úrovne v celom regióne. Nezanedbateľné financie následne smerujú aj na podporu zdravotníctva, školstva, či kultúry a činnosť miestnych organizácií.

Zástupcovia spoločnosti JESS boli, sú a budú vždy pripravení diskutovať nielen so zástupcami jednotlivých samospráv, ale aj priamo s obyvateľmi na akékoľvek témy súvisiace s projektom nového jadrového zdroja.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Prečo si vlastne prišiel žiť na Slovensko? Ich matka zomiera. Dokážu sa konečne zmieriť?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.