Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Je vyvolený…ale dokáže prežiť?

BRATISLAVA 30. apríla – Má iba 12 rokov, no je vyvolený. Dokáže však prežiť železnú skúšku, pred ktorú sa musí zrazu postaviť? Callum je v rodnom mestečku legendou, ale nie v dobrom. Preslávil sa štipľavými poznámkami na adresu zastupujúcich učiteľov, ale bavilo ho aj trápenie riaditeľov, dozorcov na chodbách a kuchárok. Teraz sa jeho život má zmeniť.

Tak sa začína prvá kniha novej série Magistérium – Železná skúška. Vo svete ju označujú za najúžasnejšie magické dobrodružstvo od čias Harryho Pottera.

Ale späť k mladíkovi Callumovi. Jedného dňa dostal pozvánku do tajomnej čarodejníckej školy magistérium. Má tam zložiť vstupnú skúšku, no Callum odmalička vie, že ak by sa zaplietol s mágiou, znamenalo by to preňho smrteľné nebezpečenstvo. Mágiu má v sebe, no nevie ju celkom ovládať. Takže čo teraz?

Callum sa preto rozhodne neuspieť a vyzerať čo najhoršie, aby ho odmietli. Lenže osud to chce inak. Majster Rufus si ho napriek tomu vyberie za učňa. „Človek musí dlho študovať, aby mal rovnakú moc ako čerstvo prebudený mág,“ hovoril mu predtým otec. „Mladí čarodejníci svoju silu ešte nevedia ovládať.“

Callum teda prichádza do školy v podzemných jaskyniach, na miesto s magickou a zlovestnou históriou. V podzemí čarodejnícku školu nikto nevypátra. Nie je tam nijaké svetlo, ani okná. Magistérium je labyrint. Žiakov tam učia čarovať a je to celkom zábavné, lenže zároveň ich pripravujú na to, že raz možno budú musieť zachraňovať svet pred Nepriateľom smrti.

Callum sa prvý raz v živote necíti ako čudák a dokonca verí, že si v magistériu nájde priateľov. Lenže železná skúška je iba začiatok a to najťažšie ho ešte len čaká.

ŽELEZNÁ SKÚŠKA je napínavé dobrodružstvo, vďaka ktorému spoznáte magický svet čarodejníkov, v akom ste doteraz neboli.

http://www.bux.sk/knihy/204397-zelezna-skuska.html

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

MetLife predstavil životné poistenie pre pokojný život Life 50+ Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.