Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Jarný detox vás naštartuje

BRATISLAVA 27. apríla – Jar je čas prebúdzania a ideálna príležitosť naštartovať po zimnom útlme organizmus očistnou kúrou. Blahodarná detoxikácia zbaví vaše telo nahromadených škodlivých látok a pomôže vám bojovať aj proti prekysleniu organizmu. Práve ono je totiž jednou z najčastejších príčin nedostatku energie a nerovnováhy v tele, ktoré sa prejaví napríklad aj jarnou únavou.
Jarné upratovanie organizmu zvnútra vás po namáhavej zime opäť vráti do hry v plnej sile. Vnútorné prostredie nášho tela by totiž v ideálnom prípade malo byť mierne zásadité. Po zime tradične plnej nezdravých jedál a nedostatku pohybu je dobré pomôcť organizmu odbúrať všetky nepriaznivé kyseliny a ponechať si len potrebné zásadité látky. Slovo detoxikácia sa síce zvyčajne spája s rôznymi viac či menej drastickými diétami, ale žiadny strach – telo si môžete prečistiť aj inak ako hladovkami či asketickým životom na ryži a zelerovej šťave. Kľúčom je úprava jedálnička a pravidelný pitný režim, ktoré vám navyše prinesú dlhodobejší efekt ako nárazový šok pre organizmus. Stačí, ak sa budete držať niekoľkých rád, ktoré vášmu telu umožnia postupne sa zbaviť nepotrebného odpadu a cítiť sa opäť vynikajúco:

Rozlúčte sa aspoň na chvíľu s ťažkými vyprážanými jedlami a sladkosťami. Namiesto nich si do jedálnička zaraďte čo najviac zásaditých potravín – ideálne ovocie, zeleninu, ľahké mliečne výrobky ako cmar alebo jogurt, či niektoré obilniny.
Nemiešajte v jedle piate cez deviate, nie ste predsa kontajner! Urobte si napríklad čisto ovocné dopoludnie, vaše telo dostane možnosť oddýchnuť si od náročného boja s preplneným žalúdkom a bude sa radovať. Na obed si môžete pokojne dopriať niečo ľahšie – napríklad hydinu na prírodno so zemiakmi.
Nezabudnite jesť v pokoji a dôkladne požuť každé sústo. Pokiaľ jedlo pred prehltnutím dostatočne spracujete, zmiznú problémy pri trávení a vaše telo bude mať väčšiu šancu využiť zo stravy všetky vitamíny a živiny.
Základom celej očisty je piť dostatočné množstvo tekutín, ale pozor, nie hocijakých! Sladké bublinkové nápoje a káva sú najväčšími spojencami prekyslenia a dokonca aj väčšina sýtených minerálok má pre účely detoxikácie prinízke pH.
Vyberte si neperlivú minerálnu alebo pramenitú vodu s vyšším obsahom hydrogénuhličitanov, ktoré zabezpečujú jej zásadité správanie. U niektorých značiek je hodnota pH uvedená priamo na etikete. Zásaditá voda je taká, ktorej pH je vyššie ako neutrálna hodnota 7,0. Pramenitá voda Lucka má napríklad pH 7,6. Dojčenské vody sú zároveň menej mineralizované a majú prísnejšie limity na obsah dusičnanov, takže sú vhodné na pitie počas celého dňa. Veď čo je vhodné pre našich najmenších, je super aj pre nás dospelákov. Ak si chcete o optimálnom zložení vhodnej vody a pitnom režime prečítať viac, práve Lucka vám poradí aj na internete, navštívte napríklad http://www.lucka.sk/ alebo http://www.facebook.com/luckatvojvodnyanjel!

To, či vaša misia bola úspešná, pocítite sami – prílevom energie, krásnou pleťou, bezproblémovým trávením a celkovým zvýšením vašej odolnosti a kondičky!

TIP na záver:
Sledujte svoj pitný režim počas celého dňa, pretože pravidelný príjem vhodných tekutín vám pomôže problémové látky z organizmu doslova vyplaviť! Nezabúdajte naň teda ani vonku a už vôbec nie počas športových aktivít na jarnom slniečku. Vašou vernou spoločníčkou nech je za každých okolností fľaša vody, napríklad praktická Lucka nonstop so športovým uzáverom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Lákavé zľavy a bohatý program. Príďte si užiť jarný nákupný event Začínate s jarnou očistou? Pozor na extrémy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.