Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. marca 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Jadrové palivo Westinghouse na Ukrajine prešlo inšpekciou

BRATISLAVA 5. marca – Jadrové palivo spoločnosti Westinghouse Electric Company funguje v Juhoukrajinskej JE na reaktoroch ruského typu VVER-1000 bezchybne. Potvrdila to výročná inšpekcia šiestich palivových súborov Westinghouse. Spoločná inšpekcia predstaviteľov JE, spoločnosti SE AtomRemontService a zástupcov Westinghouse prebehla od 15.februára do 1.marca 2015 a jej výsledky potvrdila aj ukrajinská Štátna inšpekcia pre jadrový dozor. V nasledujúcich dňoch bude ďalších 42 palivových súborov zavážaných do tretieho bloku Juhoukrajinskej JE.

„Experti Energoatomu a Westinghouse dospeli k záveru, že naše palivo fungovalo a funguje presne podľa očakávaní bezchybne a neboli zaznamenané žiadne defekty“, povedal Yves Brachet, prezident Westinghouse pre Európu, Blízky východ a Afriku. Brachet ďalej dodal, že táto inšpekcia potvrdila, že palivo od Westinghouse môže byť efektívne používané aj v ďalších jadrových elektrárňach na Ukrajine, respektíve aj v iných krajinách, ktoré majú jadrové elektrárne ruského typu.

Westinghouse je globálny dodávateľ paliva pre reaktory, vrátane ruských reaktorov typu VVER, pre reaktory varné, aj pokročilé chladené plynom. Dnes firma dodáva palivo do 145 elektrární, z toho do 65 v Európe. Vlastní desať výrobných závodov, dva z toho v Európe (Veľká Británia a Švédsko). Westinghouse je najväčším dodávateľom jadrového paliva v Európe a jediným alternatívnym výrobcom paliva pre reaktory typu VVER. V decembri 2014 sa Westinghouse a Energoatom dohodli na významnom rozšírení dodávok pre reaktory VVER-1000. Ich výrobu zabezpečí závod vo Švédsku.

Westinghouse Electric Company, je súčasťou skupiny Toshiba Corporation a je to priekopník v oblasti jadrovej energetiky. Jej služby využívajú energetické firmy na celom svete. V súčasnosti sú technológie Westinghouse základom pre asi polovicu všetkých prevádzkovaných jadrových elektrární na celom svete.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Päť slovenských vedkýň sa zúčastní na prestížnej letnej škole o malých modulárnych reaktoroch Láska k čokoláde nie je hriech. Ak si vyberiete tú pravú, pokojne sa nechajte zviesť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.