Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. marca 2013 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

IKEA začína s predajom nových mäsových guľôčok

BRATISLAVA 22. marca – Vďaka zníženému počtu dodávateľov mäsa a zlepšenej kontrole sa budú od utorka 26. marca v reštaurácii IKEA Bratislava podávať novo vyrobené mäsové guľôčky. IKEA Group sa zaviazala podávať a predávať len vysoko kvalitné potraviny vyrábané zodpovedne, ktoré vyhovujú prísnym bezpečnostným a kvalitatívnym požiadavkám.

„Dôvera našich zákazníkov a zamestnancov je pre nás prvoradá. V dôsledku výskytu konského mäsa v potravinovom priemysle je zrejmé, že IKEA Group nedokázala, aj napriek prísnym normám, splniť očakávania našich zákazníkov. Vzniknutú situáciu berieme veľmi vážne a uskutočňujeme zmeny s cieľom posilniť možnosti vystopovania pôvodu potravín v celom potravinovom hodnotovom reťazci,‟ uviedol Edward Mohr, Global IKEA Food Manager.

Koncom februára zastavila IKEA Group predaj výrobnej šarže mäsových guľôčok, v ktorej sa našli stopy konského mäsa, pochádzajúce od jedného švédskeho dodávateľa. Ako prvý krok sme vykonali podrobnú analýzu výroby mäsových guľôčok v spolupráci s nezávislými odborníkmi a príslušným dodávateľom vo Švédsku. Výsledkom je:

• Zjednodušenie dodávateľského reťazca obmedzením počtu dodávateľov mäsa.

• Zlepšenie kontroly príslušného dodávateľa prostredníctvom analýzy DNA surového mäsa i konečného výrobku. Cieľom tohto opatrenia je zabezpečiť, aby naše mäsové guľôčky obsahovali len suroviny uvedené v produktovej špecifikácii.

Ďalšie kroky:
• V spolupráci s nezávislou spoločnosťou na kontrolu kvality rozširujeme naše požiadavky na dodávky a spracovanie všetkých mäsových výrobkov v našom sortimente s cieľom vystopovať jeho pôvod až po farmu, na ktorej boli zvieratá chované.

• Analýzy DNA zavádzame ako bežnú súčasť kontroly mletého mäsa od všetkých dodávateľov vo všetkých výrobných jednotkách.

• V rámci pravidelných auditov vykonávaných treťou stranou zabezpečíme, aby všetci dodávatelia a subdodávatelia dodržiavali tieto sprísnené požiadavky.

Mäsové guľôčky sa v reštauráciách IKEA v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku budú opäť podávať od utorka 26. marca. Čoskoro si ich budú môcť zákazníci kúpiť aj v Obchodíkoch so švédskymi špecialitami. V súčasnosti sa snažíme nájsť trvalo udržateľné riešenie, ako naložiť s mäsovými guľôčkami, ktoré boli stiahnuté z trhu v dôsledku podozrenia, že by mohli obsahovať konské mäso. Keďže ich konzumácia nie je zdraviu škodlivá, jednáme s príslušnými orgánmi o možných riešeniach v súlade s právnymi požiadavkami.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Desať ohrozených druhov zvierat spoznáte v Avione Panta Rhei v rebríčku obľúbených značiek poskočila z 15. miesta na 2.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.