Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88336_0524257_pe644254_s5 676x676.jpg
11. júla 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

IKEA sťahuje z predaja napájadlo pre domáce zvieratká LURVIG, pretože pri jeho používaní hrozí mačkám a psom riziko udusenia

BRATISLAVA 11. júla 2018 – Napájadlo pre domáce zvieratká LURVIG sťahuje IKEA z predaja z dôvodu hroziaceho nebezpečenstva pre mačky a psy, ktorých hlava sa môže zaseknúť v nádržke na vodu. Následkom takejto nehody je možnosť udusenia. IKEA žiada zákazníkov, ktorí si toto napájadlo zakúpili, aby ho prestali používať a priniesli späť do obchodného domu IKEA, kde im budú v plnej výške vrátené peniaze.

IKEA dostala hlásenie o dvoch prípadoch, pri ktorých sa psom zachytila v nádržke napájadla LURVIG hlava a zadusili sa. Napájadlo LURVIG sa predávalo v 15 krajinách od októbra 2017.

„Nehody, ktoré spôsobili zadusenie dvoch psíkov, nás veľmi zarmútili. Vieme, že pre mnohých našich zákazníkov sú ich domáci miláčikovia dôležití členovia rodiny a majú ich veľmi radi. V IKEA kladieme bezpečnosť vždy na prvé miesto, a preto sme sa rozhodli, že napájadlo LURVIG stiahneme ihneď z predaja,‟ hovorí Petra Axdorff, manažérka IKEA of Sweden.

IKEA ďakuje všetkým zákazníkom za pochopenie.

Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk alebo kontaktujte IKEA na tel. č. 02/48 226 111.

K téme

Revolúcia v mestkej doprave, cargo elektrobicykle zmenia život v meste k lepšiemu Jeseň v avione prinesie súťaže aj obľúbený swap detských vecí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.