Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. augusta 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM posilňuje zEnterprise portfólio

BRATISLAVA 12. augusta – Spoločnosť IBM predstavila nový zEnterprise BC12 (zBC12) navrhnutý pre najmodernejšiu analytiku, cloud a mobilné riešenia. Cena nového systému určeného pre organizácie všetkých veľkostí začína od 75 tisíc dolárov a ide o jeden z najbezpečnejších a technologicky najvyspelejších firemných serverov na trhu.

IBM predstavuje aj nové priemyselné riešenia, vylepšený softvér a operačné systémy pre celé portfolio produktov zEnterprise. Novinky v portfóliu IBM pomôžu užívateľom ponúkať lepšie služby zákazníkom. Vďaka týmto inováciám môžu napríklad firmy v odvetví bankovníctva a financií ponúkať lepšie bankové služby, poisťovne budú môcť zabrániť výplate plnenia pri podvodných poistných udalostiach a úrady v štátnej správe budú môcť interaktívne komunikovať s občanmi pomocou nových aplikácií v cloude.

Nový zBC12 ponúka klientom revolučný výkon a flexibilitu. Obsahuje rýchlejší 4.2 GHz procesor a v porovnaní s jeho predchodcom z114 má dvojnásobnú kapacitu pamäte. Klientom navyše umožňuje rozširovať systém na základe princípu pay-as-you grow – v závislosti od aktuálnych potrieb a nárastu firmy.

Pri integrácii s analytickým akcelerátorom IBM DB2 dokáže zBC12 riešiť obchodné analytické úlohy deväťkrát rýchlejšie ako jeho najbližší konkurent, za cenovo desaťnásobne vyšší výkon, pričom jeho obstarávacie náklady klesli o 14 percent(1). V cloude môže zBC12 konsolidovať až 40 virtuálnych serverov na jedno jadro alebo až 520 serverov na jednu stopu pri nákladoch jeden dolár denne na jeden virtuálny server.

IBM ponúka aj novú výhradne linuxovú verziu zBC12, Enterprise Linux Server (ELS), ktorá pomôže rýchlo sa rozvíjajúcim firmám zvládnuť svoj rast. ELS zahŕňa hardvér, z/VM Hypervisor a tri roky údržby. Systém dokáže prevádzkovať portfólio viac ako 3000 linuxovských aplikácií; ktoré klienti môžu rozšíriť o dve nové riešenia, ELS for Analytics a Cloud-Ready for Linux System z, ktorá slúži ako platforma pre analytické nástroje a cloud computing.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/41529.wss

(1) Zdroj: Zákaznícka šúdia na 10TB BIDAY pri 161 666 správach súčasne. Priebežné a komplexné správy automaticky presmerované na IBM DB2 Analytics Accelerator pro z/OS. Výsledky sa môžu odlišovať v závislosti od profilov a charakteristickej pracovnej záťaže.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.