Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM bude poskytovať služby v oblasti IT pre Allianz

BRATISLAVA 13. januára – Spoločnosť Allianz, s centrálou v nemeckom Mníchove, uzavrela s IBM dohodu týkajúcu sa podpory prevádzky dátových centier. IBM bude na základe tejto dohody pre Allianz vykonávať úlohu globálneho poskytovateľa služieb v oblasti prevádzky IT s účinnosťou od začiatku apríla tohto roka. Dohoda je súčasťou transformácie IT infraštruktúry nadnárodnej poisťovacej spoločnosti Allianz.

Poisťovacia spoločnosť Allianz v súčasnosti prevádzkuje po celom svete 140 dátových centier a do budúcnosti plánuje ich celkových počet skonsolidovať a zredukovať na šesť. Globálne partnerstvo so spoločnosťou IBM pokrýva procesy týkajúce sa IT infraštruktúry a technickej prevádzky.

Cieľom partnerstva medzi Allianzom a IBM je vytvorenie globálnej IT infraštruktúry, ktorá bude robustná vo svojej schopnosti odolávať prírodným katastrofám a pohromám, a ktorá bude spĺňať najvyššie požiadavky v oblasti kvality a užívateľskej jednoduchosti. Cieľom projektu je tiež ďalšie zvýšenie úrovne zabezpečenia dát, pričom spoločnosť Allianz očakáva úplné ukončenie prechodu na novú IT infraštruktúru do konca roka 2017.

O Allianz
Allianz Group je najväčším poisťovacím koncernom na svete s centrálou v nemeckom Mníchove. Allianz Group chráni život a majetky 80 miliónov ľudí vo viac ako 70 krajinách sveta.

Allianz – Slovenská poisťovňa pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je nesporným lídrom v poskytovaní vysoko kvalitných služieb a produktov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.