Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM a HCL rozvíjajú hybridné cloudové riešenia

BRATISLAVA 18. novembra – Spoločnosti IBM a HCL Technologies, globálny poskytovateľ služieb v oblasti IT oznámili strategické partnerstvo. Jeho cieľom je budovať hybridné cloudové riešenia, ktoré pomôžu podnikom riadiť ich digitálnu transformáciu.

HCL bude využívať cloudovú platformu spoločnosti IBM Bluemix na budovanie aplikácií a riešení v oblastiach zjednotenej správy služieb a internetu vecí. Nové riešenia v oblasti internetu vecí umožnia podnikom zhromažďovať a vymieňať dáta zo siete ako aj z fyzických objektov, ktoré sú súčasťou elektroniky, softvéru, ako aj z rôznych senzorov a prvkov konektivity.

Spoločnosť HCL bude tiež využívať IBM cloudovú infraštruktúru ako služba a služby SoftLayeru, aby mohla ponúkať svojim klientom cloudové riešenia. „Podniky hľadajú dnes vysoko flexibilné a škálovateľné IT služby, a technologické riešenia, ktoré im umožnia súťažiť na neustále sa meniacom, dynamickom trhu, a napĺňať očakávania zákazníkov. Cloudová ponuka spoločnosti IBM je postavená na otvorenej platforme. Podnikom poskytuje vysoký stupeň bezpečnosti a spoľahlivosti, ktoré sú pre našich klientov kľúčové,“ povedal Kalvan Kumar, senior viceprezident HCL Technologies.

Práve cloud sa stal v poslednom období vysoko nápomocný pri digitálnej transformácii firiem. IBM Bluemix platforma na tvorbu aplikácií, dostupná v cloude, v súčasnosti poskytuje vyše 120 nástrojov, softvérových služieb a technológií tretích strán. Spoločnosť HCL firmám poskytuje komplexnú správu cloudu, ako aj podnikovú platformu HCL MyCloud, ktorá im umožní efektívne riadiť a kontrolovať ich hybridnú cloudovú infraštruktúru.

Viac informácií nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.
Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.