Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

I.D.C. Holding, a.s., si upevnil postavenie na trhoch V4

BRATISLAVA 17. marca – Dnes sa stretol Ľubomír Jahnátek, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, so Štefanom Kassayom, vedcom a podnikateľom. Tento rok išlo o prvé oficiálne rokovanie, ktorého cieľom bolo informovať ministra o dosiahnutých výsledkoch spoločnosti za ostatné obdobie. Keďže I.D.C. Holding, a.s., neustále prichádza s podnetnými inováciami a neobyčajnými riešeniami zvyšujúcimi efektivitu podnikania, ukázalo sa účelným poukázať aj na ďalšie možnosti, ktoré by sa neraz dali aplikovať aj v iných podnikoch. V zmysle integračného ponímania vedy a praxe súčasťou hodnotenia výsledkov I.D.C. Holding, a.s., sa stala aj vedecká a publikačná aktivita profesora Kassaya.

Na jeseň minulý rok, keď sa slávnostne začalo s budovaním nových Integrovaných závodov v Seredi, minister Jahnátek vyslovil veľké uznanie slovenským vlastníkom a vedeniu spoločnosti. Pri založení základného kameňa Integrovaných závodov I.D.C. Holding, a.s., minister vtedy povedal: „Slovenské potravinárstvo bojuje s veľkými problémami. Naša krajina sa ocitla na okraji potravinovej sebestačnosti. A to treba zmeniť. Vedenie spoločnosti I.D.C. Holding, a.s., sa rozhodlo v čase krízových rokov ísť do nemalej investície, vyše 55 mil. eur a to bez štátnej dotácie. Slovensko môže byť na I.D.C. hrdé.“

Výborné výsledky spoločnosti
Dnes sa minister Jahnátek živo zaujímal o napredovaní v tomto významnom projekte. Štefan Kassay ho informoval nielen o pokračujúcich prácach, ktoré prebiehajú podľa plánu, ale poukázal aj na najnovšie dosahované výsledky: „I.D.C. Holding, a.s., svoje trhové podiely zvýšila v porovnaní s rovnakou periódou minulého roka. V kategórii polomáčaných oblátok dosiahla trhový podiel 75,7 % v objeme a 77,4% v hodnote.“ Spoločnosti sa darilo aj v segmente celomáčaných oblátok. Významný rast sa dosiahol aj v ďalších segmentoch, a tak v percentuálnom vyjadrení I.D.C. Holding, a.s., v súhrne dosiahla trhový podiel 32 % v objemovom a 31 % v hodnotovom vyjadrení. Takéto výrazné výsledky a rast podniku počas vyše dvadsaťročného podnikania nie sú samozrejmosťou. Každá tona navyše predaných produktov je výsledkom veľkého úsilia vrcholového manažmentu a samozrejme všetkých výkonných pracovníkov, ktorí sami prichádzajú s návrhmi zlepšenia, odporúčaniami a novými postupmi. Vysoká disciplinovanosť a vytváranie zdravého pracovného ovzdušia vedie k novým iniciatívam a podpore inovačných aktivít. Afinita k podniku je daná aj dobrou informovanosťou ľudí. Prostredníctvom vizualizácie sú zamestnanci priamo na pracoviskách informovaní s dennými úlohami, plnením plánu a výkonmi jednotlivcov. Svoju úlohu dobre plnia aj podnikové noviny, ktoré zamestnanci hodnotia ako pútavé, reflektujúce dianie v podniku a vytvárajúce mostík medzi podnikom a jeho okolím. A tak sa ešte nikdy za celé trvanie spoločnosti I.D.C. Holding, a.s., nestalo, aby meškalo vyplácanie miezd pracovníkom.

Veda aplikovaná do praxe
Preukázateľné výsledky slovenského holdingu rezonujú v podnikateľskom a akademickom prostredí. Každý vie, že vlastníci a vedenie podniku neustále sledujú svetové dianie, osobitne v odvetví potravinárstva, poznajú nové technológie a včas do nových technológií investujú. Akcent sa kladie na nové poznanie, na aplikácie vedy do praxe. Profesor Kassay je v tomto smere neúnavný. Svojou podnikateľskou a vedeckou aktivitou sa neustále zapája do ekonomického života aj nad rámec podniku. Kassay tvrdí: „Napriek samozrejmosti chápania úlohy vedy a zmyslu podnikania sa v dennom živote stále ponímajú ako separátne disciplíny.“ Štúdium a publikovanie sa chápe ako jedna činnosť, ekonomika podniku je zase inou, samostatnou činnosťou. S tým Kassay nijako nemôže súhlasiť. Pochopenie nachádza u ministra Jahnátka, ktorý rovnako potvrdzuje: „V porovnaní so svetom sa napriek vynikajúcim výsledkom vedy zaostávame s ich aplikáciami v praxi.“ Plodná diskusia potvrdila, že veda a prax patria k sebe, že veda bez praxe je bezzubá, je vedou pre vedu. Prax jej dáva nové krídla a pričiňuje sa o zdokonaľovanie teórie a napokon v novom cykle i jej aplikácie v maximálne možnej miere, doplnil profesor Kassay, ktorý je dnes výrazným predstaviteľom integrovaného ponímania úlohy vedy a podnikania. Aby neostalo len pri tvrdeniach, Kassay v nadväznosti na už spomínané údaje predložil ministrovi Jahnátkovi prehľad o aktuálnej situácii na trhoch V4 a konkretizoval ich vývoj a osobitosti v ostatnom období.

Úspechy na trhoch V4
„V Českej republike prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti patrí I.D.C. Holding, a.s., v segmente oblátok stále druhé miesto na trhu s podielom 27,9 %. V medziročnom porovnaní zaznamenala dcérska spoločnosť na českom trhu nárast trhového podielu o 5,1 % ,“ uviedol Štefan Kassay, predseda Dozornej rady spoločnosti I.D.C. Holding, a.s. Spoločnosť si úspešne počínala aj u severných susedov, kde zvýšili predaj takmer o 79%. Výrazný nárast bol pri značke Goralki. Aj na trošku komplikovanejšom maďarskom trhu I.D.C. Holding, a.s., sa zvýšil predaj o 9%.

I.D.C. Holding – stabilný zamestnávateľ
Po oboznámení sa s pokračujúcimi úspechmi I.D.C. Holding, a.s., sa minister Jahnátek na stretnutí vyjadril jednoznačne: „Uvedené skutočnosti sú veľmi potešiteľné. Určite budú mať pozitívny vplyv na vývoj zamestnanosti v regióne, kde dcérske spoločnosti pod egidou holdingu pôsobia.“ Profesor Štefan Kassay len doplnil, že holding už dlhodobo patrí medzi najstabilnejších zamestnávateľov, ktorý investuje nielen do nových technológií, ale aj každoročne investuje do systematického vzdelávania zamestnancov. „Celkové náklady na činnosť v oblasti výskumu a vývoja iba za prvý polrok roku 2013 dosiahli 192 tis. EUR,“ uviedol.

Nové publikácie
Profesor Kassay je známy tým, že prepája vedu a podnikanie. Svoje celoživotné skúsenosti odovzdáva cez obsiahlu pentalógiu Podnik a podnikanie. V súčasnosti sa dokončujú preklady jednotlivých zväzkov v cudzích jazykoch. Na stretnutí Štefan Kassay ministrovi Jahnátkovi odovzdal dve nové knihy: knihu „Dva životy“ a piaty zväzok Pentalógie „Podnik a podnikanie“ v anglickom jazyku.

O profesorovi Štefanovi Kassayovi
Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc., autor odborných publikácií uznávaný a často citovaný v zahraničí, je jeden z najúspešnejších ľudí v rámci Slovenska a Česka. Vybudoval medzinárodne uznávanú nadnárodnú korporáciu I.D.C. Holding. a.s., v ktorej pôsobí ako predseda dozornej rady. Jeho pracovná kariéra je spojená s podnikateľskou aktivitou v symbióze s riadiacou, vedecko-výskumnou a publikačnou činnosťou. Je autorom vyše 50 monografií, 16 vedeckých prác, 120 odborných prác, 14 vedeckých, výskumných a tematických úloh, 5 patentov a vynálezov. Vystúpil na 59 konferenciách na Slovensku a v zahraničí. Je členom viacerých významných organizácií, okrem iného je aj členom prestížnej Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu. V ostatných dvoch rokoch sa okrem autorskej činnosti v spolupráci s MZVaEZ venuje ekonomickej diplomacii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Lidl rozvíja strategický dialóg so slovenskými dodávateľmi APC Smart-UPS Ultra: zdroj neprerušovaného napájania, unikátny výkon v mini rozmeroch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.