Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Hitom týchto sviatkov sa stávajú i trendy darčeky

BRATISLAVA 14. novembra – Kým deti pod stromčekom hľadajú hračky so silnými príbehmi, dospelí čoraz viac preferujú praktické darčeky. Takto možno vnímať hlavné trendy obdarovávania i tieto Vianoce. „Špeciálnu kapitolu tvorí príklon k sortimentu, ktorý v strednej Európe nie je tradične vianočný. Citeľný je napríklad záujem o športové a fitnes potreby,“ konštatuje Pavol Škojec, manažér komerčného oddelenia spoločnosti Tesco Stores SR, a.s.

Najhorúcejší hit pre deti tento rok oslavuje svoje 1600-té narodeniny alebo je dokonale vybavený na lov príšer. Aj takto možno opísať dve najčastejšie detské vianočné želania. Suverénnym top darčekom pre dievčatá budú bábiky Monster High, konkrétne Draculaura, ktorá pripravuje pre svojich priateľov oslavu 1600-tych narodenín. Súčasťou narodeninového balenia je torta, pozvánka či špeciálny kľúč. Naopak, pri chlapcoch v popredí zostávajú Transformers, predovšetkým kolekcia Transformers Prime Commander Beast Hunters. „Oba hity Vianoc len podčiarkujú nemenné pravidlo. Aj keď sa obľúbené hračky na prvý pohľad menia stále, o úspechu rozhoduje to, či za nimi stojí skutočný príbeh. Ideálne i vysielaný v televízii,“ podotýka Pavol Škojec.

Vianoce pre dievčatá
V duchu „nesmrteľných“ darčekov pre dievčatá sa však nesú i ďalšie dva hity týchto Vianoc. Zberateľská kolekcia bábik s doplnkami Zombie Girls alebo Pixie Punks. „Netreba však zabúdať ani na dievčatá, ktoré monster bábikám nepodľahli. V ich prípade je veľmi obľúbenou alternatívou zberateľská kolekcia bábik Sweetyz so sladkosťami,“ podotýka Pavol Škojec.

Bokom nezostane ani legendárna Barbie. Práve jej fanúšičky pod stromčekom poteší Barbie čarovný šatník – štýlová rozkladacia skrinka s ramienkami na šaty, či priehradkami na topánky. V zloženej forme predstavuje praktický kufrík. K slovu sa však dostanú i obľúbené poníky. Obchodníci očakávajú, že séria Sparkle ´n´ glitz, teda súprava poníkov vo vrecúškach alebo súprava stajne s poníkmi i tento rok potvrdia svoju obľúbenosť medzi dievčatami.

Vianoce pre chlapcov
Asi najakčnejším darčekom pre chlapcov sa tento rok stanú Mattel Max Steel Turbo bojovníci Cytro. „Ide v podstate o hračky bojovníkov a zároveň o stolovú hru. Bojovníkov možno postaviť proti sebe, natiahnuť lanko a nechať ich proti sebe bojovať,“ pokračuje Pavol Škojec. Ďalším hitom Vianoc sa podľa jeho slov stane i Lego Star Wars BARC Speeder – rýchlostné vozidlo z legendárnej trilógie. Spája totiž skladanie lega s možnosťou hrať sa na preteky vozidiel. Star Wars BARC Speeder obsahuje okrem rýchlostného vozidla i dve komandá droidov a dve minifugúrky s plnou výbavou.

Do tretice nemožno zabudnúť i najtradičnejší typ darčekov, ktorý rok čo rok chlapci hľadajú a nachádzajú pod vianočným stromčekom – teda autá. Čím väčšie a čím rýchlejšie o to lepšie. „Veľmi rýchlo sa tak vypredá napríklad Roto Hasičská súprava či RC 1:32 mini terénne auto alebo dráha pre autíčka Raptor,“ podotýka Pavol Škojec.

Ani tieto Vianoce však nezostanú bokom darčeky, ktoré umožňujú rozvíjať danosti detí. Príkladom je i klasická hra Scrabble, množstvo detských hudobných nástrojov alebo úplná novinka – futbalová lopta Fisher Price, ktorá pomáha najmenším športovcom osvojovať si čísla, farby a protiklady. „Pred Vianocami tradične narastá záujem o hračky z dreva, Trendom je súprava kociek s vozíkom, hracia debnička s deviatimi rôznymi aktivitami alebo pretekárska dráha,“ pokračuje Pavol Škojec.

Vianoce pre partnera či partnerku
Kým pri deťoch sa pri výbere darčekov fantázii medze nekladú, pri starších do popredia viac vstupuje racionalita. „Pri výbere darčekov pre svojich blízkych zohľadňujeme trendy súčasnej doby,“ konštatuje Pavol Škojec. Naráža tým na skutočnosť, že medzi klasickými darčekmi sa zjavujú i novinky, ktoré doteraz neboli na Slovensku pre Vianoce typické. Príkladom sú športové potreby ako floorballové či fitnes potreby alebo bicykel s alternatívnym pohonom. Podľa slov Pavla Škojca je i na Vianociach čoraz viditeľnejší tlak na zdravší životný štýl či environmentálne cítenie. Elektrobicykel spája oba tieto

Bicykel s alternatívnym pohonom má navyše výhodu v tom, že je univerzálnym darčekom pre mužov i ženy. Zákazníci si ho môžu objednať online a vyzdvihnúť v predajni Tesco. „Vyslovene pre mužov je určený i ďalší, trochu atypický hit týchto Vianoc – stolný futbal, pre mužov i ženy sa považuje za vhodný darček napríklad i stôl na stolný tenis,“ nadväzuje Pavol Škojec. Tie rovnako možno objednať online a vyzdvihnúť na predajni.

Pri ženách tlak na zdravý životný štýl zosobňuje zvýšený záujem nájsť pod stromčekom i výživové doplnky. Príkladom je rada výrobkov Aminostar, ktorá zastrešuje minerály, vitamíny či aminokyseliny, proteínové tyčinky, iontové nápoje, regeneráciu, … . „K slovu sa tento rok dostanú i klasické darčeky pre ženy ako fény či kulmy v darčekových a kombinovaných baleniach,“ pokračuje Pavol Škojec. Svoje slová ilustruje už tradičným záujmom o darčekové sety kónickej kulmy a keramickej slim žehličky na vlasy pre ženy. Pre mužov v tejto kategórii zas vyhráva darčeková sada zastrihávača vlasov a detailného zastrihávača.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najnovším hitom v slovenských domácnostiach sú voňavé oleje do prania Hitom v aukciách sa stávajú retro hračky. Kupujú sa z nostalgie i ako investícia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.