Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. mája 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

HenkelArt.Award. – Posledná výzva na predkladanie prihlášok!

BRATISLAVA 4. mája – Už jedenásty raz spoločnosť Henkel stredná a východná Európa (Henkel CEE) vyhlásila výzvu na predkladanie prihlášok do umeleckej súťaže HenkelArt.Award. pre strednú a východnú Európu. Umelecká cena v hodnote 35 000 eur zahŕňa peňažnú dotáciu 7 000 eur a dve výstavy. Súťaž je určená pre tvorivých výtvarníkov z 23 krajín regiónu strednej a východnej Európy. Posledný termín na predkladanie umeleckých diel je 25. mája 2012.

Súťaž HenkelArt.Award. 2012 je udeľovaná v spolupráci s inštitúciou KulturKontaktAustria a viedenským múzeom moderného umenia MUMOK (Museum der modernenKunstStiftungLudwigWien) a opäť raz ocení výnimočné a inovatívne práce zaslané výtvarníkmi pôsobiacimi v oblasti maľby, kresby, fotografie, videa a inštalácie.

V lete 2012 sa zíde prominentná medzinárodná porota, ktorá určí spomedzi všetkých prihlásených výtvarníkovpiatich finalistov, ktorí môžu získať hlavnú cenu. Víťaz bude vyhlásený na slávnostnom udeľovaní cien, ktoré sa uskutoční v októbri 2012vo Viedni.

„Umenie prispieva k vzájomnému porozumeniu, ale najmä ku kultúrnej výmene,“hovorí GünterThumser, prezident spoločnosti Henkel CEE na vysvetlenie hlavných dôvodov dlhoročného záväzku spoločnosti Henkel voči sponzorovaniu umenia.

Bližšie informácie nájdete na stránke http://art.award.henkel-cee.com alebo www.facebook.com/HenkelArtAward

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2010 dosiahol tržby vo výške 15,092 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 1,862 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejších spoločností sveta (FortuneGlobal 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť HenkelCentralEasternEurope, dosiahla v roku 2010 na domácom trhu obrat vo výške 85,4 milióna EUR. Ku koncu roka 2010 spoločnosť zamestnávala 472 pracovníkov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Katarína Hládeková zabojuje na Henkel Art.Award 2013 Katarína Hládeková zabojuje na Henkel Art.Award 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.