Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júla 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Katarína Hládeková zabojuje na Henkel Art.Award 2013

BRATISLAVA 22. júla – O prestížnu cenu určenú pre mladých umelcov z 23 krajín strednej a východnej Európy Henkel Art.Award 2013 zabojuje aj Slovenka Katarína Hládeková. Talentovaná doktorandka z Katedry elektronického obrazu Univerzity J. E. Purkyn v Ústí nad Labem zaujala odbornú porotu svojim portfóliom najviac spomedzi 52 súťažiacich. Katarína Hládeková má tak šancu zabojovať o peňažnú výhru vo výške 7 000 eur a príležitosť vystaviť svoje diela nielen na Slovensku, ale aj vo viedenskom Múzeu moderného umenia MUMOK.

Do 12.ročníka súťaže Henkel Art.Award sa prihlásilo 52 súťažiacich. Odborná porota vybrala spomedzi nich víťaza, ktorý bude Slovensko reprezentovať na medzinárodnom finále súťaže Henkel Art.Award 2013 vo Viedni. Mgr. Petru Hanákovú, PhD., kurátorku zbierky iných médií Slovenskej národnej galérie a doc. Mgr. Dávida Čárskeho, vedúceho Kabinetu kresby Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, najviac oslovila umelecká tvorba Kataríny Hládekovej, ktorá v súčasnosti pôsobí ako doktorandka Katedry elektronického obrazu na Fakulte umění a designu Univerzity J. E. Purkyn v Ústí nad Labem.

„Katarína Hládeková nás zaujala najviac. Je veľmi dobre udomácnená vo svojich výrazových prostriedkoch, ktoré sú čímsi medzi objektom, architektonickou maketou, nábytkom a „zážitkovou“ divadelnou scénografiou. Jej „melancholické“ inštalácie sú materiálovo veľmi jemné a kultivované. Počítajú s ľudskou mierkou a majú príbeh, čo je pre divákov vždy veľmi príťažlivé,“ uviedla Hanáková.

„Výtvarný názor tejto mladej autorky je primerane kultivovaný a vyzretý, napriek tomu u nej ostáva priestor na rast. Neskrývam zvedavosť a úprimne sa už teším na to, s akou inováciou príde nabudúce. Jej dielo je schopné vývoja.“ dodal Čársky.

Súťaž Henkel Art.Award vyhlasuje spoločnosť Henkel Central Eastern Europe (Henkel CEE) v spolupráci s inštitúciou KulturKontakt Austria a viedenským múzeom moderného umenia MUMOK (Museum der modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien). Už 12 rokov spoločne oceňujú výnimočné a inovatívne práce zaslané výtvarníkmi pôsobiacimi v oblasti maľby, kresby, fotografie, videa a iných médií.

Ďalšie informácie o cene Henkel Art.Award nájdete na: http://artaward.henkel-cee.com alebo www.facebook.com/HenkelArtAward

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tesco bojuje proti menštruačnej chudobe: odstrihlo hodnotu DPH z cien produktov dámskej hygieny EFSA pokračuje v osvetovej kampani o bezpečnosti potravín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.