Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Henkel potvrdzuje svoje plány na rok 2013

BRATISLAVA 16. apríla – Na dnešnom výročnom valnom zhromaždení spoločnosti Henkel zhodnotil predseda jej predstavenstva Kasper Rorsted úspechy, ktoré spoločnosť dosiahla v predchádzajúcich štyroch rokoch, a zhrnul novú stratégiu a finančné ciele spoločnosti na obdobie do roku 2016. V súvislosti so zložitým ekonomickým vývojom v rokoch 2008 až 2012 poznamenal: „Udržali sme si svoj kurz a implementovali našu stratégiu. Napriek všetkým prekážkam sme úspešne splnili naše ciele, a dokonca ich prekročili.“

Tento presvedčivý obchodný výkon prináša prospech aj akcionárom spoločnosti Henkel. „Výročnému valnému zhromaždeniu navrhujeme zvýšenie dividendy vyplácanej na preferenčné akcie z 0,80 na 0,95 eur na akciu, v prípade kmeňových akcií navrhujeme zvýšenie z 0,78 na 0,93 eur na akciu. Toto zvýšenie by malo v súhrne predstavovať hodnotu vyplatených dividend na úrovni približne 410 eur,“ oznámil Rorsted.

Simone Bagel-Trah, predsedníčka výboru akcionárov a dozornej rady, poďakovala predstavenstvu spoločnosti a všetkým jej zamestnancom za výborné výsledky dosiahnuté v roku 2012, ako aj za ich odhodlanie a pracovný entuziazmus pri ich plnení.

Pri pohľade na budúci vývoj spoločnosti Kasper Rorsted povedal: „Henkel zakladá svoju budúcnosť na svojej úspešnej 136 ročnej histórii. Dnes má naša spoločnosť omnoho silnejšie postavenie ako kedykoľvek predtým, a to nielen finančne. Od roku 2008 sa nám zásadným spôsobom podarilo posilniť spoločnosť z pohľadu jej štruktúry a kultúry, spoločnosť sme globalizovali a zvýšili našu konkurencieschopnosť. Náš úspešný rozvoj v predchádzajúcich štyroch rokoch spolu s rekordným rokom 2012 položili pevné základy nášho rozvoja v nasledujúcich štyroch rokoch do roku 2016.“

Smerovanie spoločnosti na rok 2013 potvrdené
„Vývoj v globálnom ekonomickom prostredí ostáva komplikovaný,“ uviedol Kasper Rorsted v súvislosti najmä so zložitou situáciou v eurozóne.

Dodal, že niekoľko hlavných priemyselných odvetví zaznamenalo v prvých mesiacoch roka 2013 nižší rast, než sa očakávalo. Henkel však predpokladá zlepšenie vývoja v druhej polovici roka.

Aj napriek zložitým celkovým podmienkam na trhu Rorsted opätovne potvrdil smerovanie spoločnosti Henkel na rok 2013: „Očakávame, že vo fiškálnom roku 2013 Henkel vygeneruje organický rast obratu na úrovni 3 až piatich percent, s nárastom upravenej výnosnosti predaja približne o 14,5 percent a upraveného zisku na preferenčnú akciu približne o 10 percent.“ Dodal, že podrobnejšie informácie bude možné získať z hospodárskych výsledkov za prvý štvrťrok, ktoré budú zverejnené 8. mája.

Viac informácií z výročného zasadnutia valného zhromaždenia nájdete na:
http://www.henkel.com/press/annual-general-meeting-2013-40028.htm

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc Spoločnosť Henkel Slovensko získala po siedmykrát titul Najzamestnávateľa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.