Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

GTS zabezpečila videomost z Vatikánu do Bratislavy na ITAPA

BRATISLAVA 29. októbra – Skupina GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný operátor s vlastnou sieťou v strednej a východnej Európe, zabezpečovala videomost z Vatikánu do Bratislavy počas 11. ročníka medzinárodnej konferencie ITAPA, prostredníctvom svojej služby GTS Videoconference. Táto služba ponúka prenos videa vo vysokom rozlíšení prostredníctvom širokej palety zariadení a pomáha firmám zmeniť ich bežné IP siete na dômyselný a jednoducho dostupný videokomunikačný systém.

Služba GTS Videoconference zabezpečila videomost z Vatikánu do Bratislavy, vďaka ktorému predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský vystúpil na medzinárodnom kongrese ITAPA (Informačné technológie a verejná správa). ITAPA je od roku 2002 najvýznamnejším, najznámejším a najväčším podujatím na Slovensku, ktoré sa zaoberá informatizáciou verejnej správy (eGovernmentom).

„Sme poctení, že sme prostredníctvom našej služby GTS Videoconference mohli sprostredkovať príhovor bratislavského arcibiskupa a zároveň predsedu konferencie biskupov Slovenska – metropolitu Stanislava Zvolenského, ktorý sa v tom čase zúčastňoval na synode vo Vatikáne. Vzhľadom na to, že svoju osobnú účasť na tomto významnom medzinárodnom kongrese vopred potvrdil, bolo nevyhnutné zabezpečiť videomost z Vatikánu do Bratislavy a všetky technické záležitosti v rekordne krátkom čase. Podarilo sa nám to v priebehu štyroch dní,“ uviedol Juraj Ďurov, riaditeľ pre stratégie a produkty GTS Slovakia.

Videomost medzi Bratislavou a Vatikánom sa uskutočnil prostredníctvom služby GTS Videoconference, ktorá umožňuje prenos videa vo vysokej kvalite s využitím širokej škály koncových zariadení, ako sú smartphone, tablet, notebook, osobný počítač alebo komunikačný systém konferenčnej miestnosti. Podpora takejto širokej palety zariadení znamená, že zákazníci môžu systém jednoducho nasadiť v rámci existujúcej IT infraštruktúry bez potreby investovania do náhrad za osobné počítače alebo mobilné zariadenia.

O spoločnosti GTS:
Spoločnosť GTS Central Europe (GTS) je popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v krajinách strednej a východnej Európy. GTS v celom regióne vlastní a prevádzkuje rozsiahlu optickú sieť a sieť dátových centier. V Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku ponúka spoločnosť miestny dosah s podzemnými lokálnymi sieťami a má v ponuke širokú paletu služieb. Od základných hlasových a dátových služieb až po rozsiahle virtuálne privátne siete a riadené služby dátových centier, spoločnosť GTS využíva vo svojej rozsiahlej sieti najmodernejšie technológie na poskytovanie špičkových zákazníckych riešení. Vo svojej bohatej, takmer 20 rokov trvajúcej, histórii pôsobenia v strednej a východnej Európe bolo základným cieľom spoločnosti poskytovať čo najkvalitnejšie služby a čo najvyššiu hodnotu viac ako 40 000 zákazníkom z oblasti verejnej správy, operátorov a firiem. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.gtsce.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nymwag CS pandémia nebrzdí. Má nové kontrakty v Taliansku aj Francúzsku GTS prechádza na 100G sieť vďaka riešeniu spoločnosti Ciena

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.