Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

GTS prechádza na 100G sieť vďaka riešeniu spoločnosti Ciena

BRATISLAVA 11. júla – Skupina GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný poskytovateľ integrovaných komunikačných riešení a služieb dátových centier v strednej a východnej Európe, využije konvergované paketové optické riešenie spoločnosti Ciena® Corporation, špecialistu na sieťovú infraštruktúru na rozšírenie svojej medzinárodnej siete na kapacitu 100 Gbit/s. Táto zmena umožní lepšiu škálovateľnosť, kapacitu i nízku latenciu spojenía reaguje na stále väčšie nároky firemných zákazníkov aj inštitúcií na vysokorýchlostné služby dátových sietí poskytované GTS. Riešenie umožňuje ponúkať aj služby 100GE chrbticovej siete pre zabezpečenie efektívnejšieho pripojenia operátorov a poskytovateľov obsahu v rámci regionálnych sietí.

Kľúčové fakty:
• GTS vlastní a prevádzkuje rozsiahlu optickú sieť a dátové centrá, ktoré pokrývajú celý región strednej a východnej Európy. Poskytuje plnohodnotné portfólio služieb od základných hlasových a dátových služieb až po rozsiahle virtuálne privátne siete a managed služby v prostredí cloudu. Medzi jej kľúčových zákazníkov patria nadnárodné firmy, operátori a inštitúcie verejnej správy s infraštruktúrou po celom regióne strednej a východnej Európy.

• Po úspešnom testovaní riešení spoločnosti Ciena si GTS vybrala platformu 6500 Packet-Optical s technológiou koherentných optických procesorov WaveLogic 3 zabezpečujúcich kapacitu 100G na trase s vysokou prevádzkou v Poľsku, Českej republike a v Nemecku.

• Významným prvkom platformy Ciena 6500 je podpora služieb 100GE, spolu s neregenerovanými 100G vlnovými dĺžkami na vzdialenosť viac ako 1400 km v rámci prenosovej siete GTS.

• O využití tohto riešenia rozhodla dlhodobá spolupráca medzi spoločnosťami Ciena a GTS, ktorá má v rámci svojej siete skúsenosti napríklad s produktmi spoločnosti Ciena z radu 4200, optickým prenosovým systémom CoreStream Agility a riešením paketového networkingu.

Komentáre zástupcov firiem:
• „Zapojenie optickej platformy 6500 od spoločnosti Ciena je jedným z ďalších naplnení záväzkov voči našim firemným zákazníkom, ktorým chceme zabezpečovať tie najnovšie technológie a inovatívne riešenia. Konvergovaná optická paketová technológia Ciena nám umožňuje rozvíjať kapacitu a znižovať latenciu našej medzinárodnej siete a podporovať tak vysokorýchlostné spojenie a firemné aplikácie.“
– Sunny Kumar, viceprezident marketingu a obchodného rozvoja GTS CE

• „Vďaka dlhodobému partnerstvu s GTS sme spoznali ich rastúcu potrebu zaistenia veľkokapacitnej siete v regióne strednej a východnej Európy. Tento krok si vyžaduje do budúcna nielen dodatočnú kapacitu, ale aj finančne efektívnu infraštruktúru, ktorá umožňuje telekomunikačným operátorom podporovať služby podľa potreby svojich zákazníkov. S naším riešením dokáže modernizovaná sieť GTS naplniť požiadavky firemných zákazníkov na rýchlejší prenos a citlivejšiu latenciu v rámci regiónu strednej a východnej Európy aj mimo neho.“

-Nick Walden, regionálny riaditeľ spoločnosti Ciena pre severnú Európu

Technologické pozadie:
• Architektúra sietí OPn Ciena umožňuje rozvoj sietí novej generácie, ktoré spájajú optické siete a paketový networking so softvérovou programovateľnosťou a otvorenými rozhraniami.

• Ciena 6500, riešenie navrhnuté pre modernizáciu siete, spája komplexné ethernetové, TDM a WDM funkcie do jedinej platformy, ktorá umožňuje efektívne zabezpečenie nových a existujúcich služieb – od prístupu až po chrbticovú sieť.

• Ciena bola vyhlásená celosvetovým lídrom v oblasti optických paketových platforiem na základe štvrťročnej správy Optical Transport uskutočnenej analytickou skupinou Dell´Oro.

• Ciena je priekopníkom a lídrom v oblasti koherentných optických technológií s 20 000 súvislými rozhraniami liniek o rýchlosti 40G/100G, ktoré boli dodané viac než 100 zákazníkom po celom svete pre využitie na viac ako 20 miliónoch kilometroch.

Doplňujúce zdroje informácií:
• Informácie o aplikácii: Enabling a Bigger and Smarter Network with Ciena’s WaveLogic 3

• Prehľad produktu: 6500 Packet-Optical Platform

• Informácie o aplikácii: Coherent Optical Processing for High-Capacity Networks

• Whitepaper: OPn Network Architecture

O spoločnosti Ciena:
Spoločnosť Ciena je odborníkom na sieťové infraštruktúry. Po celom svete spolupracuje so zákazníkmi, ktorým pomáha odhaliť strategický potenciál ich sietí a zásadne zmeniť spôsob fungovania v konkurenčnom prostredí. Ciena sa zameriava na oblasť optických sietí, paketov a distribuované softvérové automatizácie a poskytuje riešenia v súlade s optickou sieťou OPN a jej snahou rozvíjať siete novej generácie. Ciena zaisťuje vysoko škálovateľnú, programovateľnú infraštruktúru, ktorá môže byť kontrolovaná sieťovými aplikáciami, a zaisťuje otvorené rozhrania pre koordináciu computingu, úložisko a sieťových zdrojov v jednotnom, virtualizovanom prostredí. Podrobnejšie informácie o spoločnosti nájdete na www.ciena.com.

O spoločnosti GTS:
GTS Central Europe (GTS) je popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v krajinách strednej a východnej Európy. GTS v celom regióne vlastní a prevádzkuje rozsiahlu optickú sieť a sieť dátových centier. V Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku skupina GTS poskytuje rozsiahle pokrytie územia aj širokú paletu služieb. Od základných hlasových a dátových služieb až po rozsiahle virtuálne privátne siete a riadené služby dátových centier, spoločnosť GTS využíva vo svojej rozsiahlej sieti najmodernejšie technológie na poskytovanie špičkových zákazníckych riešení. Využívajúc skúsenosti zo svojej bohatej, takmer 20 rokov trvajúcej, histórie pôsobenia v strednej a východnej Európe je základným cieľom spoločnosti poskytovať čo najkvalitnejšie služby a čo najvyššiu hodnotu viac ako 38 000 zákazníkom z oblasti verejnej správy, operátorov a firiem. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.gtsce.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nymwag CS pandémia nebrzdí. Má nové kontrakty v Taliansku aj Francúzsku GTS získala ocenenie za najlepšiu veľkoobchodnú ponuku v CEE

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.