Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

GroupM sa posilňuje o H1 Slovakia

BRATISLAVA 19. júla – Kľúčová skupina mediálnych agentúr GroupM (MEC, Mindshare, Mediacom, Maxus), dcérska spoločnosť agentúrnej siete WPP, kúpila 100% podiel v H1.cz a jej dcérskej spoločnosti H1 Slovakia. Jednotka na trhu výkonnostného marketingu, H1.cz, sa tak zapojí do skupiny agentúr zameraných na performance marketing, ktorá vo svete vystupuje pod značkou QUISMA. H1.cz týmto predajom definitívne ukončila svoju rozluku s Ataxo a jeho majiteľom, investičným fondom Garvest.

H1.cz bola založená v roku 2006 v Prahe. Špecializuje sa na výkonnostný marketing. Momentálne zamestnáva viac než 90 ľudí a medzi jej klientov patria spoločnosti ako Henkel, Vodafone, Home Credit a Beiersdorf. Agentúra má pobočky v Prahe a Bratislave. Čistý auditovaný obrat H1.cz a H1 Slovakia na konci roku 2012 dosiahol približne 75 miliónov Kč (cca 2,9 milióna EUR).

David Špinar, Country Manager H1.cz a H1 Slovakia, prezradil o kúpe viac: “Ja i celý tím H1.cz sa veľmi tešíme na to, že sa staneme súčasťou GroupM a siete QUISMA. Chceme i naďalej rásť rovnakým tempom a ponúkať služby na najvyššej úrovni i pre ďalšie zaujímavé nadnárodné značky v našom regióne. Naším cieľom je i týmto klientom prinášať tie najlepšie možné výsledky vďaka špičkovému výkonnostnému marketingu.”

GroupM v Česku a na Slovensku zastrešuje mediálne agentúry MEC, Mindshare, Mediacom a Maxus. GroupM sa akvizíciou H1.cz významne posilní v oblasti výkonnostného marketingu.

Jiří Svoboda, CEO GroupM ČR, k tomu povedal: “Začlenenie H1.cz a H1.sk, najväčšej českej agentúry špecializovanej na search a výkonnostný marketing, do štruktúr GroupM, je pre nás zásadný kvalitatívny posun v oblasti digitálnych médií. Spojenie skúseností a ľudského potenciálu H1.cz s technologickými riešeniami QUISMA prinesie pre všetkých klientov našich agentúr ešte vyššiu efektivitu kampaní a mnoho nových možností ako využiť dynamické prostredie internetu pre ich marketingové potreby.”

Svoje nadšenie tiež vyjadril Ronald Paul, CEO QUISMA Holding: “V roku 2010 sme sa výborne uviedli vo východnej Európe, a preto sme sa rozhodli v tomto regióne výrazne expandovať. Hľadali sme partnera, ktorý je dostatočne inovatívny a súčasne zavedený na trhu. V H1.cz sme takéhoto partnera našli. Teším sa na spoluprácu s veľmi profesionálnym tímom a som si istý, že našou technológiou prispejeme k dosiahnutiu badateľne lepších výsledkov. Spoločne s úspešným rozbehom Poľska nás akvizícia H1.cz posúva do pozície lídra v strednej a východnej Európe.”

Všetky spoločnosti patriace pod WPP v Českej republike dohromady zamestnávajú cez 600 osôb, a to s výnosmi viac než 70 miliónov dolárov ročne. V strednej a východnej Európe celá skupina, vrátane pridružených podnikov, zamestnáva okolo 6000 ľudí s výnosmi viac než 600 miliónov dolárov. Výnosy WPP z digitálneho sektoru, vrátane pridružených podnikov, boli v roku 2012 viac než 5 miliárd dolárov, čo predstavuje takmer 33 % celkových výnosov WPP.

O spoločnosti H1 Slovakia
Spoločnosť H1 Slovakia s. r. o. je popredná konzultantská spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby v oblasti online marketingu. Medzi ne patrí napr. webová analytika, výkonnostná reklama, optimalizácia webových stránok pre vyhľadávače, e-mail marketing, či poradenstvo v rámci komunikácie na sociálnych sieťach. Na slovenskom trhu pôsobí od roku. 2012 H1 Slovakia je dcérskou firmou H1.cz. H1.cz je v súčasnej dobe najväčšou českou agentúrou v oblasti digitálneho výkonnostného marketingu, je zároveň partnerskou agentúrou spoločnosti GOOGLE a taktiež držiteľom niekoľkých certifikátov tejto spoločnosti.

„V H1 Slovakia sme vždy mali zavedené veľmi vysoké štandardy, ktoré sa prejavujú na kvalite našej práce a predovšetkým obchodných výsledkoch našich klientov. Už viac než päť rokov sa zameriavame na poskytovanie vysoko profesionálnych služieb náročným zákazníkom. Vytvárame inovatívne kampane vždy s ohľadom na uvážlivé hospodárenie s rozpočtami. Zakladáme si na etickom prístupe a silnej firemnej kultúre,“ povedal David Špinar.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk

K téme

Najväčšia digitálna konferencia už na budúci týždeň Lídri digitálneho sveta vystúpia v Bratislave už v novembri

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.