Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. januára 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Gröhling: Bez zmeny systému chodia študenti do škôl zbytočne

O tom, ako som na vlastnej koži pocítil nefunkčnosť nášho školstva.

Volám sa Branislav Gröhling, mám 41 rokov. Verejnosť ma pozná ako podnikateľa v beauty biznise. Počas rozširovania svojho podnikania som narazil na vážny problém. Ako zamestnávateľ som zistil, že absolventi stredných škôl nie sú pripravení na reálnu prax a vstup na trh práce. Pre podnikateľov je nerentabilné prijímanie a školenie nových ľudí, ktorých práca nie je zisková. Preto som pozornosť upriamil priamo na školy, ktoré vzdelávajú budúcich absolventov.

Takto začal náš projekt Education spočívajúci v návšteve škôl, kde môžu študenti absolvovať praktické ukážky s odborníkmi zo svojho odboru. Začali sme v odbore kaderníctvo, ale ukázalo sa, že nedostatok praxe majú aj ďalší. Projekt sa tak postupne rozšíril na kuchárov, baristov a iných. S cieľom poskytnúť mladým prax pre ich budúce uplatnenie sme doteraz vyškolili cez 3500 študentov remesiel zo 74 škôl. Na každoročnom Dni remesiel potom prezentujú a porovnávajú svoje zručnosti pred odbornou verejnosťou. V roku 2015 sa zúčastnilo viac ako 2500 študentov z 52 škôl. Mnohí aj vďaka nášmu projektu dnes podnikajú. Takto už 10 rokov z vlastných peňazí nahrádzame úlohu štátu  duálne vzdelávanie.

Po desiatich rokoch projektu sa pýtam ako ďalej. Som hrdý na našu doterajšiu prácu pre školy a študentov, chcem však urobiť viac. Školstvo potrebuje systémové zmeny. Na ovplyvnenie týchto zmien sa potrebujem podieľať na tvorbe konkrétnych zákonov. Túto možnosť by mi poskytla funkcia poslanca NR SR. Preto v marcových voľbách kandidujem ako nezávislý na kandidátke strany SaS, ktorá má kvalitne spracovanú víziu o školstve na Slovensku. Budem rád, ak ma podporíte v snahe o systematické zlepšenie nášho školstva.

Viac na https://www.facebook.com/brani.grohling/?ref=hl

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

TA3: Témy a hostia v relácii V politike RTVS: Hostia a témy víkendových diskusných relácií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.