Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. apríla 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Globálny segment priameho predaja vedie už štyri roky Amway

BRATISLAVA 14. apríla – Prestížne hodnotenie listu Direct Selling News zamerané na oblasť priameho predaja vedie už štvrtý rok americká spoločnosť Amway. S tržbami v hodnote 9,5 miliárd dolárov predstihla napríklad firmy Avon, Herbalife či Vorwerk.
Na ďalších miestach skončili spoločnosti Infinitus, Mary Kay, Perfect, či Natura. Ďalšia známa spoločnosť priameho predaja Oriflame sa prepadla na 14. miesto.

Priamemu predaju sa v Slovenskej republike podľa Európskej asociácie osobného predaja venuje asi 180 tisíc ľudí. Celkové tržby priameho predaja na Slovensku za rok 2014 dosiahli 130 miliónov EUR.

Celoeurópsky najväčšími odbytišťami priameho predaja sú Nemecko, Francúzsko a Rusko. Amway je producentom výrobkov v oblasti kozmetiky, doplnkov stravy a prostriedkov pre domácnosť.

„Vo väčšine krajín, napríklad v Japonsku, USA, Malajzii či v Kórei, sa nám darí veľmi dobre, na niektorých trhoch sme dokonca dosiahli rekordné tržby,” hovorí Steve Van Andel z vedenia Amway. Čína zostala pre Amway najväčším trhom, okrem nej sa spoločnosť opiera tiež o tržby napríklad v Thajsku, Rusku, Indii či na Ukrajine.

46 percent tržieb Amway tvoria doplnky stravy značky NUTRILITE, 25 percent kozmetika a 23 percent potreby pre domácnosť.

Spoločnosť v roku 2015 pokračovala v masívnej investičnej expanzii – do výskumu, vývoja a výroby investovala viac ako 335 miliónov dolárov. Okrem toho išli investície do vzdelávania nezávislých distribútorov prostredníctvom online nástroja.

Spoločnosti zaoberajúce sa priamym predajom zaznamenávajú ročné celkové globálne tržby okolo 180 miliárd dolárov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Spoznajte víťazky druhého ročníka grantového programu Visa She’s Next a inšpirujte sa ich podnikateľskými nápadmi XTB ponúka vyššie úroky z neinvestovaných prostriedkov a uľahčuje začiatky v investovaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.