Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Gladiátor, ktorý sa nebojí ťažkej práce

BRATISLAVA 22. septembra – Pracovať s ťažkým nákladom môže byť teraz veľmi jednoduché. Na Slovensko prichádza nová rada čelných vysokozdvižných vozíkov s dieselovým a plynovým pohonom. Spaľovacie vozíky Jungheinrich sú vybavené najnovšou technológiou vychádzajúcou z dlhoročných skúseností a garantované nemeckou kvalitou za cenu, ktorá dáva zmysel. Kompletne nová generácia vozíkov so spaľovacím motorom, pohonom typu Wandler a označením DFG/TFG 316/320 a DFG/TFG 425/435 začala písať nový začiatok.

Robustné vysokozdvižné vozíky Jungheinrich sú Vaším spoľahlivým partnerom aj v najnáročnejších podmienkach a zároveň v rôznom klimatickom prostredí. Vďaka vysokovýkonnému chladiacemu systému a overeným motorom Kubota, ktoré sú osvedčené u ťažkých stavebných strojoch a zaisťujú vysoký točivý moment pri nízkych otáčkach, sú spoľahlivé a vysoko výkonné aj v extrémnom prostredí. Dokážu manipulovať s bremenom až do hmotnosti 3,5 tony a dosahujú maximálnu výšku zdvihu 7,5 m. Zároveň znižujú prevádzkové náklady na minimum vďaka nízkej spotrebe PHM, optimálne zosúladeným komponentom s dlhou životnosťou, bezúdržbovým multilamelovým brzdám a jednoduchému servisu.

Wandler je vybavený novým kompaktným zdvíhacím zariadením a strechou skonštruovanou pre najlepší výhľad do všetkých smerov. Protizávažie u nových Wandlerov je súčasťou nosného rámu podvozku. Riadená náprava je integrovaná do protizávažia. Ťažisko je tak nielen extrémne nízko položené, ale aj optimálne umiestnené medzi nápravami. „Vďaka tomu vykazuje Wandler vynikajúcu stabilitu, vďaka tomu už nie sú nutné žiadne ďalšie zložité elektronické stabilizátory.“ vysvetľuje Marek Scheithauer, riaditeľ produktového oddelenia pre čelné vysokozdvižné spaľovacie vozíky. Zároveň dodáva, že takto umiestnené komponenty zaručujú mimoriadne dobrú bezpečnosť počas jazdy ako aj v kľudovom režime. Vďaka zapúzdrenej konštrukcii multilamelových brźd nemajú extrémne klimatické podmienky negatívny vplyv na brzdenie. Vysokovýkonný chladiaci systém je odolný a plne zaťažitelný aj pri vysokých vonkajších teplotách. Chladič je konštruovaný ako jeden celok a je stopercentne hliníkový. Nový Wandler je tak optimálne vybavený pre použitie v extrémnych podmienkach a naviac je chránený proti prachu a iným negatívnym okolitým vplyvom. Vysokokvalitné a robustné komponenty sa rovnako starajú o nenáročný a jednoduchý servis.

Komfortné riadenie a pozície riadiacich pák, veľa možností úložného priestoru v kabíne zabezpečia maximálny výkon pracovníka počas pracovnej doby. Vozík bol konštruovaný aj s ohľadom na najmodernejšie poznatky ochrany zdravia pri práci. Pri prevádzke vozíka sa vibrácie neprenášajú do kabíny, čo znižuje práceneschopnosť zapríčinenú bolesťami chrbtice a chrbtových svalov.

Viac informácií:
www.jungheinrich.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Na plátne Nostalgie koncert Zimmera i výstava Hokusaia Tisícky milovníkov piva v sobotu zavítali do Hurbanova

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.