Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Gebrüder Weiss rozširuje svoje porfólio o eFulfillment

BRATISLAVA 28. októbra – Neustály nárast aktivít v oblasti eCommerce (internetového predaja) a toho, ako mnohé spoločnosti využívajú tento kanál na oslovenie nových zákazníckych segmentov, motivoval spoločnosť Gebrüder Weiss k rozšíreniu o služby eFullfilmentu.

Produkt je vyskladaný z čiastkových logistických servisov, a to: nákupná logistika, skladovanie, distribúcia, manažment vratiek a analýzy a reporty predaja. Okrem toho viaceré z modulov vytvárajú dokopy doteraz známe produkty Gebrüder Weiss, ako napr. GW pro.line (distribúcia kusových zásielok) alebo GW pro.line Home (preprava + donáška zásielky / tovaru priamo na miesto používania), a tieto spája so špeciálnymi požiadavkami v eCommerce (napr. krátke prepravné časy, vylepšený Track and Tracing). Okrem toho Gebrüder Weiss v Rakúsku ponúka aj vlastný webový portál – webshop, a v krátkej budúcnosti tento článok pribudne aj do konceptu produktu, ktoré ponúka GW lokálne na slovenskom trhu. Samozrejmosťou pritom je aj rozsiahly poradenský servis.

Tento krok bližšie vysvetľuje aj Markus Jelleschitz, konateľ spoločnosti Gebrüder Weiss Slovensko: „Predaj a nákup sa rýchlo presúva z kamenných obchodov do „virtuálnej reality“. Keďže tento trend bude v budúcnosti stále na vzostupe, špecializovaný team v spoločnosti Gebrüder Weiss nadesignoval produkt s novým formátom a obsahom – eFulfillment. Významným momentom pri zostavovaní obsahu a štruktúry produktu je nielen plnenie požiadaviek B2C zákazníkov, čiže konečného spotrebiteľa, ale aj splnenie požiadaviek stále dôležitejšieho segmentu, a to oblasti B2B, čiže firiem. Požiadavka na služby teda prichádza z dvoch segmentov, pričom každý z nich má svoje kritéria a požiadavky.“

Pridaná hodnota pre zákazníka spočíva v tom, že všetky služby sú poskytované „pod jednou strechou“, a sú flexibilne kombinovateľné. Zákazník nájde v GW vždy svoju kontaktnú osobu, nezáleží pritom na tom, či sa riešenie skladá z jednotlivých, alebo viacerých skombinovaných modulov portfólia. Ďalšou výhodou je, že medzi web shopom a ELK (skladovým systémom GW) existuje online prepojenie. To znamená, že zákazník má stále k dispozícii aktuálnu informáciu o dostupnosti želaného artiklu.

O spoločnosti Gebrüder Weiss:
Spoločnosť Gebrüder Weiss má viac než 6 000 zamestnancov, 162 vlastných firemných pobočiek a jej ročný obrat v roku 2012 prekročil sumu 1,15 bilión EUR, vďaka čomu patrí k vedúcim prepravno-logistickým podnikom v Európe. Spoločnosť zastrešuje Gebrüder Weiss Holding AG so sídlom v rakúskom Lauterachu a popri hlavných obchodných odvetviach ako pozemná preprava, letecká a námorná preprava alebo logistika, sa venuje aj celému radu vysoko špecializovaných riešení pre rôzne odvetvia a združuje dcérske spoločnosti, okrem iných aj x|vise (logistické poradenstvo), tectraxx (špecialista na oblasť high-tech podnikov), inet-logistics (softvérové riešenia pre prepravný manažment TMS), Railcargo (vlaková preprava) a Balíkové služby Gebrüder Weiss (spoločník rakúskej spoločnosti DPD). Vďaka tomuto prepojeniu dokáže koncern rýchlo a flexibilne reagovať na požiadavky zákazníkov. Rodinná spoločnosť Gebrüder Weiss, ktorej história pôsobenia v preprave siaha do obdobia staršieho ako 500 rokov, je dne
s z dôvodu mnohých ekologických, ekonomických a sociálnych opatrení považovaná za pioniera oblasti trvalo udržateľného hospodárenia. Spoločnosť Gebrüder Weiss Slovensko je dcérskou spoločnosťou koncernu Gebrüder Weiss, Na Slovensku pôsobí od roku 1993. Aktuálne zamestnáva v piatich pobočkách (Bratislava, Senec, Bytča, Zvolen a Petrovany) viac ako 160 zamestnancov. Popri 24-h distribúcii a logistike ponúka Gebrüder Weiss už od roku 1995 medzinárodné zberné a celo vozové prepravy zo Slovenska a na Slovensko. Obrat spoločnosti dosiahol v roku 2012 31,5 mil. EUR. Jej obchodné oblasti sa rozdeľujú na vnútroštátne a medzinárodné pozemné prepravy, individuálne logistické riešenia až do úrovne dodávateľských reťazcov – supply chain managment, poradenstvo, IT ako aj letecké a námorné prepravy a colnú deklaráciu. Viac informácii nájdete na novej webovej stránke www.gw-world.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Prvý krok k transformácii sektora energetiky. Najväčšie batériové úložisko na Slovensku bolo úspešne zapojené Modesta Real Estate sprostredkovala pre Emil Frey halu v P3 Bratislava

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.