Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Firme SAS sa darí rásť nepretržite už 40. rokov

BRATISLAVA 6. septembra – Softvérová a poradenská firma prosperuje už štyri dekády nielen pre rastúci význam dát, ale aj pre veľké investície do výskumu a príkladnú starostlivosť o zamestnancov

Softvérová a poradenská spoločnosť SAS oslavuje 40. narodeniny. Jej príbeh sa začal písať v lete roku 1976, keď začala analyzovať dáta v rámci poľnohospodárskeho výskumu v americkom štáte Severná Karolína. Počas nasledujúcich štyroch dekád sa SAS-u darilo nepretržite rásť a stať sa popredným globálnym dodávateľom analytického softvéru a konzultačných služieb. Vlani dosiahla firma globálne tržby 3,16 mld. USD, čo je o 2,3 percenta viac ako v roku 2014.

SAS dnes ovplyvňuje životy miliónov ľudí. Ak ste dostali ráno správy do mobilu, je možné, že práve SAS pomáhal mediálnej spoločnosti pri rozhodovaní, akú zmes článkov a reklám uvidíte. Ak ste sa ráno holili, je pravdepodobné, že SAS formoval výrobný proces, ktorý holiaci strojček vytvoril. Ak užívate lieky, je možné, že SAS pomohol určiť, či sú predpísané medikamenty účinné a bezpečné. Ak ste dostali z banky či poisťovne cielenú ponuku, mohol SAS stáť za výberom odkazu aj komunikačného kanála. A vaše obľúbené víno vám možno chutí aj preto, lebo SAS pomáhal vinárovi určiť najvhodnejšiu dobu zberu

Spoločnosť SAS je známa tým, že nie je obchodovateľná na burze a v súčasnosti je najväčšou súkromne vlastnenou softvérovou firmou na svete. Do výskumu a vývoja investuje dlhodobo štvrtinu tržieb, čo je zhruba dvojnásobok priemeru iných technologických firiem. Analytická agentúra IDC v súčasnosti označuje SAS s tretinovým trhovým podielom za lídra v oblasti pokročilej a prediktívnej biznis analytiky.

SAS sa tiež pravidelne umiestňuje na najvyšších miestach v rebríčkoch najlepších zamestnávateľov po celom svete. Zamestnanci firmy v centrále majú priamo na pracovisku k dispozícii napríklad polikliniku, dotovanú škôlku, umyváreň automobilov, ako aj rekreačné a fitnes centrum a olympijsky bazén. Podľa prieskumu Great Place to Work pracuje viac ako 45 % zamestnancov vo firme dlhšie ako 10 rokov.

Keďže objem dát, ktoré majú firmy k dispozícii, rovnako ako záujem premeniť ich na užitočné informácie neustále rastie, má SAS všetky predpoklady prosperovať aj v ďalších rokoch. Podľa prieskumu firmy Ovum sa trh softvéru pre big data zväčší do roku 2019 v porovnaní s vlaňajškom až šesťnásobne.

„Celosvetovo sa zvyšuje dopyt po riešeniach pre riadenie rizík, pre odhaľovanie podvodov a pre informačnú bezpečnosť s využitím analytiky. Dáta sa stávajú vo firmách strategickým aktívom a naše nové portfólio v oblastiach cloudu, mobility a internetu vecí nám dáva skvelé predpoklady, aby sme zákazníkom naďalej pomáhali získavať z rastúceho množstva dát maximálny úžitok,“ uviedla Hana Kvartová, country manažérka SAS pre Slovensko a Českú republiku.

O SPOLOČNOSTI SAS

SAS je lídrom v analytike. Prostredníctvom inovatívneho softvéru a služieb v oblasti analytiky, business intelligence a data managementu, SAS pomáha viac ako 75 000 spoločnostiam robiť lepšie rozhodnutia rýchlejšie. Už od roku 1976 dáva SAS svojim zákazníkom po celom svete THE POWER TO KNOW®.
Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa najmä na finančný sektor, telekomunikácie, energetiku a akademickú oblasť. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patria: VÚB, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Tatra banka, a.s.; Unicredit Bank Czech Republic and Slovakia; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Kooperativa poisťovňa, a.s. VIG ; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s., Štatistický úrad SR a iné. Viac informácií nájdete na: www.sas.com/slovakia.

SAS a všetky ďalšie názvy produktov a služieb SAS Institute Inc. Sú registrovanými ochrannými známkami SAS Institute Inc. v USA a ďalších krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ďalšie značky a názvy produktov sú ochrannými známkami konkrétnych spoločností.© 2016

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Reťazec rozdá zamestnancom benefity za tri a pol milióna eur PPA CONTROLL – kľúčový hráč slovenského priemyslu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.