Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Exkluzívna ochutnávka architektúry a dizajnu je opäť tu!

BRATISLAVA 23. mája – V dňoch 23. – 27. mája 2012 sa v Košiciach pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho a od 29. mája do 3. júna v Bratislave pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika a starostky Starého mesta Táni Rosovej uskutoční už tretí ročník festivalu DAAD – Dni architektúry a dizajnu.

Tím organizátorov (architekti Tatiana Kollarová a Štefan Polakovič) pripravil program, počas ktorého prebehne množstvo zaujímavých podujatí súvisiacich s architektúrou a dizajnom.

DAAD na slávnostnom otvorení v Bratislave 29. mája predstaví svetoznámeho architekta Fabia NOVEMBREHO, tvoriaceho pre značky ako BISAZZA, CAPPELLINI, CASAMANIA, DRIADE, GISPEN, KARTELL, LASVIT, MERITALIA, REEBOK či VENINI.

Súčasťou otvorenia DAAD bude odhalenie svetelného objektu Big Bang. Jeho dizajn, ktorý navrhol Fabio Novembre v spolupráci so spoločnosťou Lasvit, bol prezentovaný v rámci Milan Design Week 2011.

Najnovšie trendy v oblasti architektúry predstavia v hlavnom programe DAAD títo architekti:

23. mája 2012 – Košice – rakúske architektonické štúdio feld72
30. mája 2012 – Bratislava holandský architektonický team SeARCH
31. mája 2012 – Bratislava – holandský krajinný architekt Piet OUDOLF
1. júna 2012 – Bratislava – francúzsky architekt Rudy RICCIOTTI v rámci podujatia CLUBOVKA

Veľkoplošná projekcia na Hlavnom námestí v Košiciach a na Primaciálnom námestí v Bratislave predstaví súčasnú architektonickú a dizajnérsku scénu v kontraste so zahraničnou.

Prezentované budú predovšetkým výberové vízie z projektu MESTSKÉ ZÁSAHY Bratislava, Praha, Brno, Košice a tiež súčasná architektúra na východe Slovenska EAST SIDE ARCHITECTURE.

Súčasťou hlavného programu, ktorý sa uskutoční v palácových priestoroch mesta Bratislava a vo Východoslovenskej galérii v Košiciach, budú prebiehať sprievodné podujatia ako USE THE CITY, PECHA KUCHA,
PARTERGALLERY, URBAN MARKET, URBAN E.T. či DENAMIT DESIGN DAYS. Okrem toho budú súčasťou podujatia aj otvorené architektonické ateliéry, výstavy, inštalácie, besedy, semináre, tvorivé workshopy či filmy o architektúre na rôznych miestach v Bratislave a v Košiciach.

Organizátori chcú opäť pretaviť nespornú energiu architektov, dizajnérov, fotografov, umelcov, módnych tvorcov, grafikov a hudobníkov tak, aby sa z nej mohol nadýchať každý milovník výbornej architektúry a dobrého dizajnu a kultúry ako takej.

Architektúra aj dizajn sú zhmotnená inšpirácia, no festival DAAD prinesie aj to nehmotné – motiváciu, dobrú náladu, radosť, energiu ísť za novými spojeniami.

DAAD vzrušuje, inšpiruje, vzdeláva, informuje a baví.

Viac informácií na www.daad.sk alebo www.facebook.com/daad.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Najúspešnejšia slovenská skupina všetkých čias v luxusnom komplete 29. ročník MFF Art Film Fest ide do finále

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.