Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. decembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

EkoAkademici úspešne absolvovali EkoAkadémiu

BRATISAVA 30. decembra – Do tohtoročného ročníka Myslieť ekologicky sa oplatí sa zapojilo 3487 ekologicky mysliacich Slovákov. Do súťaže sa mohol zapojiť každý, a to dvoma rôznymi spôsobmi: Odovzdaním starej žiarivky alebo absolvovaním EkoAkadémie. Pri odovzdaní starej a nefunkčnej žiarivky na predajnom mieste získal každý odovzdávajúci kupón so špecifickým kódom. Po zaregistrovaní kódu na stránke www.myslietekologickysaoplati.sk bol zaradený do žrebovania o hodnotné ceny. Tí, čo myslia ekologicky, ale nemajú elektroodpad na odovzdanie, sa do súťaže zapojili absolvovaním EkoAkadémie. Počas celého roka prebiehal on-line vzdelávací kvíz v troch kolách. Obtiažnosť otázok, zameraných na vzdelávanie a výchovu verejnosti v oblasti separácie a recyklácie elektoroodpadu sa každú úroveň stupňovala. Po ukončení každého kola boli absolventi zaradení do žrebovania daného kola, po úspešnom absolvovaní všetkých kôl do hlavného žrebovania. 15. decembra bol za prítomnosti notára vyžrebovaný výherca hlavnej výhry, špičkového i-Padu. Myslieť ekologicky sa oplatilo EkoAkademičke a výherkyni Márii S. z Košíc.

Čo je Ekolamp?
EKOLAMP Slovakia je združenie výrobcov a dodávateľov svietidiel a svetelných zdrojov, ktorý od roku 2005 pôsobí v oblasti nakladania s elektroodpadom. Kolektívny systém zabezpečuje zber a recykláciu nefunkčných svetelných zdrojov a svietidiel. Okrem iného poskytuje možnosť bezplatného separovaného zberu pre všetkých koncových užívateľov, ponúka spoluprácu zberným dvorom pri separovanom zbere elektroodpadu a obchodom pri spätnom odbere použitých elektrozariadení kategórie č. 5. Zároveň bezplatne poskytuje zberné kontajnery a nádoby na separovaný zber nefunkčných svetelných zdrojov a zabezpečuje ich odvoz a ekologickú recykláciu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Knižné novinky. 5 skvelých tipov pre mužov, ženy aj deti AURES Holdings rozširuje vedenie, spoločným generálnym riaditeľom skupiny sa stal Petr Vaněček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.