Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júna 2012 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Dovolenkári vyčkávajú, ignorujú Grécko

BRATISLAVA 14. júna – Slovenskí letní dovolenkári zvolili vyčkávaciu taktiku a predaj letných dovoleniek sa po pomerne úspešných first momentoch zastavil. Blížiaci sa krach gréckej ekonomiky spôsobil masívny odlev Slovákov, nepomáhajú ani výrazne znížené ceny. Naši dovolenkári sa presúvajú najmä do Turecka.

Grécka katastrofa
Pokles predaja zájazdov do Grécka vplyvom politicko-ekonomických udalostí predstavuje medziročne desiatky percent. Menší záujem o letné dovolenky v tejto krajine sa prejavil už posledné dve sezóny, no najvýraznejší odliv turistov prichádza až teraz.

„Určite tomu nepomáhajú ani poplašné správy o neprijímaní eura na gréckych ostrovoch šírených médiami a sociálnymi sieťami, ktoré sa nezakladajú na pravde. Napriek už často dumpingovým cenám nie je o pobyty v Grécku záujem,“ podotýka Zoltán Cesnak z InterStore Travel Service, ktorý má v ponuke zájazdy od 76 slovenských a zahraničných tour operátorov.

Víťaz – Turecko
Z poklesu predaja dovoleniek do Grécka sa teší najmä Turecko, ktoré bolo vďaka dobrému pomeru cena-kvalita hitom už poslednú sezónu. Krajina polmesiaca bodovala už pri zimnom predaji first momentov. A to aj napriek tomu, že je tento rok drahšie. „Zájazdy do Turecka sa predávajú veľmi dobre, a to aj napriek tomu, že ich ceny sú mierne vyššie v porovnaní s uplynulým rokom. Na júl je dokonca väčšina 10- a 11-dňových zájazdov vypredaných. Vplyv na to majú jednak vyššie palivové príplatky, ale tiež skutočnosť, že turecké rezorty si získali dobré meno vďaka kvalitným službám a nemusia viesť takú tvrdú cenovú vojnu ako v minulosti,“ hodnotí Zoltán Cesnak.

Egypt na hojdačke
Renesanciu zažíval donedávna aj Egypt. Predaj zájazdov do krajiny faraónov sa zastavil až po posledných správach o opakovaných nepokojoch. „Po upokojení je však predpoklad, že sa záujem o dovolenku v horúcom Egypte opäť zvýši. Vzniklo niekoľko nových stredísk a služby sú tu na vysokej úrovni,“ podotýka Zoltán Cesnak.

Časť slovenkých dovolenkárov zostane zrejme doma, časť sa presunie individuálne k „slovenskému“ moru – do Chorvátska, prípadne Talianska.

O InterStore Travel Service
InterStore Travel Service je súčasťou najširšieho slovenského internetového obchodu InterStore.sk. Tento agregátor ponúka tisíce zájazdov z ponuky viac ako 76 slovenských, českých a rakúských touroperátorov Na internetovom portáli www.interstore.sk si môžete zakúpiť pobyty od najväčších tour operátorov, napr.: SATUR, Hydrotour, Firo Tour, Best Reisen, Best Choice, ESO Travel, Ruefa Reisen, Kartago Tours, CK Hechter, Medina Tours, Dertour, Neckermann Reisen,TUI a iných. Súčasťou portálu je aj on line rezervačný systém na letenky. InterStore Travel Service je súčasťou siete internetových obchodov InterStore Group.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Čo všetko vám (ne)kryje Európsky preukaz zdravotného poistenia? Pred dovolenkou je vhodné zvážiť cestovné poistenie Had v šatách či nábojnica v ramene. Kuriózne prípady dokazujú, že cestovné poistenie sa skutočne oplatí!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.