Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Dovolenka je pre zlodejov ideálnym obdobím

BRATISLAVA 31. mája – Počas letnej dovolenkovej sezóny veľa ľudí na dlhší čas opúšťa svoje príbytky. Je preto ideálnym obdobím pre bytových a domových vlamačov. Radoslav Papánek zo Salve Finance radí ako si zabezpečiť bývanie pred odchodom na dovolenku.

Stiahnuté žalúzie, plná poštová schránka, vyschnuté kvety, to všetko je dobrým znamením pre zlodeja, že domácnosť je bez majiteľa. Preto je dobré poprosiť spoľahlivých susedov, aby vám aspoň vyberali schránku a dohliadli na dom alebo byt. „Je to najlacnejšia alternatíva, ale samozrejme existuje viacero možností zabezpečenia bývania. Veľmi dobré je mať bezpečnostné dvere s bezpečnostnými zámkami a viac bodovým uzamykaním. Dobrou voľbou, avšak finančne náročnejšou je aj elektronické zabezpečenie domu alebo bytu,“ radí Radoslav Papánek.

Niekedy sa žiaľ ani pri tom najlepšom zabezpečení nevyhnete krádeži alebo vlámaniu. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným nákladom a výdavkom, je lepšie premýšľať aj nad alternatívou poistenia nehnuteľnosti a domácnosti. „Väčšina poisťovní má v základných poistných nebezpečenstvách aj odcudzenie poistenej veci alebo poistenie veci krádežou vlámaním a vandalizmom po vlámaní,“ hovorí expert na rodinné financie.

Poistnú sumu pre zabezpečenie domácnosti si môžete určiť sami alebo vám ju vypočíta poisťovňa podľa veľkosti domácnosti. „Určenie poistnej sumy je veľmi individuálne a závisí od konkrétnej poisťovne a tiež od zariadenia domácnosti. Taktiež je možné dopoistenie niektorých rizík, ktoré nie sú v základnom poistení,“ vysvetľuje odborník zo Salve Finance. Od poistnej sumy sa podľa Papánka odvíja aj stupeň zabezpečenia domácnosti – čím vyššia suma, tým sa vyžaduje vyššie zabezpečenie. Závisí to aj od toho, či je domácnosť trvalo obývaná alebo využívaná len na rekreačné účely.

V prípade, že zistíte po návrate z dovolenky, že vás vykradli, neodkladne volajte políciu. „Ak chcete nahlásiť poistnú udalosť do poisťovne, je najlepšie kontaktovať sprostredkovateľa, ktorý vám poradí ako máte postupovať. Prípadne si nájdite kontakt priamo na poisťovňu, v ktorej máte poistenú nehnuteľnosť alebo domácnosť,“ radí Radoslav Papánek. Vo väčšine poisťovní stačí nahlásiť poistnú udalosť telefonicky a poisťovňa si zabezpečí obhliadku. Pre istotu si urobte aj vlastnú fotodokumentáciu.

O spoločnosti
Salve Finance, a. s., je jednou z najväčších slovenských nezávislých spoločností poskytujúca sprostredkovanie finančných produktov a služieb. Salve Finance je špecialista na finančné zabezpečenie detí a rodiny, zabezpečenie dôchodku, bezpečné a výhodné vytváranie a zhodnocovanie úspor, zabezpečenie a skvalitnenie bývania a ochranu majetku pred rôznymi rizikami. Viac informácií na www.salvefinance.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Danone Slovensko získalo certifikát B Corp, čo predstavuje významný míľnik pre udržateľné podnikanie na Slovensku Východná Morava – miesto pre skutočnú dovolenku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.