Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Dopravná aplikácia poradí Viedenčanom, či majú využívať auto

BRATISLAVA 17. júna – Až 41 percent Viedenčanov nevlastní osobné auto. V porovnaní so spolkovými krajinami Rakúska je to jednoznačne najvyšší podiel. Priemerne stojí jedno auto vo Viedni nevyužívané viac ako 23 hodín denne. Hlavnými dôvodmi je neustále sa rozrastajúca sieť mestskej hromadnej dopravy a rad alternatívnych možností mobility.

Stále viac obyvateľov dunajskej metropoly kombinuje rozmanitú ponuku mestskej dopravy. Na bicykli jazdia na veľmi krátke vzdialenosti, na dlhšie trasy využívajú metro, električku alebo autobus, predovšetkým do a z práce a cez víkendy výpožičnú službu tzv. car-sharing na

Vlastniť auto sa pre Viedenčanov stáva preto menej nevyhnutné. Či sa obyvateľom Viedne oplatí ešte využívať vlastné auto na mestskú prepravu alebo či je výhodnejšie cestovať flexibilne a kombinovať verejnú dopravu, zdieľanie áut, výpožičnú službu bicyklov Citybike a podobne, vyráta záujemcom nový online nástroj, ktorý prináša dopravný podnik Wiener Linien a Rakúsky dopravný klub VCÖ. Stačí zadať základné údaje o osobnom automobile a denných, týždenných alebo mesačných jazdách a záujemci prostredníctvom online výpočtu už na prvý pohľad zistia, či sa im vlastné auto vôbec oplatí využívať a vlastniť.

Tzv. poradcu na výpočet mobility nájdu Viedenčania na tomto linku Wiener Linien. Okrem mobilného online poradcu ponúka stránka aj mnoho užitočných informácií k téme multimodality alebo o tzv. viedenskej mobilnej karte, ktorá okrem predplatného lístka na mestskú hromadnú dopravu ponúka bonus v podobe alternatívnych spôsobov prepravy.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cenu SYGA 2024 vyhrali stredoškolskí študenti s projektom simulácie technologického procesu finalizácie pneumatík SPŠ Dopravná Trnava – príprava na profesionálne uplatnenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.