Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tenis je moj zivot.jpg
Foto: Bux.sk
14. novembra 2019 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Dominika Cibulková sa lúči s kariérou vlastnou knihou

14.11.2019 – Dominika Cibulková končí s aktívnym tenisom a lúčila sa krstom vlastnej knihy. Autobiografia Tenis je môj život rozpráva o jej živote, športe aj láskach. Knihu jej pokrstil bývalý tréner Roman Lipták, podporiť ju prišli mnohé známe tváre ako Dara Rollins, Adela Banášová, Zuzana Šebová, Zuzana Mauréry, Oľga Feldeková, či Emília Vášáryová. „Nechcela som, aby to bola tenisová biblia, ale aby to bolo písané z môjho pohľadu, príbehom,“ povedala o knihe Dominika.

Matej Lipták bol nepochybne dojatý. „Navždy na teba budem spomínať,“ odkázal svojej hráčke so slzami v očiach. Dojaté boli aj jej známe kamarátky, či samotná Dominika, ktorá im všetkým na záver poďakovala. „Táto kniha je také moje dieťa, ktoré budem všade s hrdosťou nosiť.“

Krst knihy Dominiky Cibulkovej.
Krst knihy Dominiky Cibulkovej. Foto: Bux.sk (3452)

Tenis je môj život

„Keď si spomeniem na moje začiatky, mala som z tenisu stres. Veľmi som chcela hrať, ale bola som nervózna. Koľkokrát sme po prehratom zápase išli ešte s tatinom na stenu a on po dvoch hodinách búšenia do lopty zavolal mamine, že – vie to hrať 🙂. Mala som zápal, ale nikdy nie veľké oči.”

Takto si Dominika Cibulková spomína v knihe Tenis je môj život na svoje začiatky. Na písaní sedeli s Andreou Coddington dlhé mesiace, aby ten príbeh čitateľov naozaj bavil a zaujal ich. „Tá kniha sa mi písala výborne, pretože si myslím, že má emóciu. Domča sa dojímala pri ťažkých veciach, dojímala sa pri krásnych spomienkach a to ani nehovorme o láske. No a potom prišlo druhé kolo „slzičiek”, keď si čítala prvé hotové strany, kapitoly. Jej život dostával reálne a veľmi úprimné kontúry na papieri,“ vysvetlila Andrea Coddington pre magazín LepšíDeň.sk.

Krst knihy Dominiky Cibulkovej.
Krst knihy Dominiky Cibulkovej. Foto: Bux.sk (3452)

Dominika v knihe prezradila mnoho vecí zo svojho súkromia, o bývalých partneroch aj o manželovi Michalovi, ktorého nesmierne miluje. Hovorí o úspechoch i pádoch, o ťažkých tréningoch a tiež zložitých začiatkoch, kedy jej nikto neveril. Psychika bola pre ňu vždy dôležitá.
„Vždy som však bola človek, ktorého ani najväčší úspech nezmenil a určite by to dosvedčilo aj celé moje okolie. Som človek, ktorý si vie zo seba urobiť vždy srandu, neprežívam sa a preto som mimo kurtu nikdy nemala problém s tým, že by som ulietavala. Nie som človek, ktorý by sa vedel pretvarovať. Myslím, že som vždy veľmi úprimná a racionálna,“ dodáva pre magazín LepšíDeň.sk.

Herečka Zuzka Šebová odporúča:

Milan Buno, knižný publicista

Inzercia

K téme

On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť! Emóciami nabitý príbeh od Taylor Jenkins Reid. Pravé lásky

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.