Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. októbra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Dobrovoľní darcovia darovali desiatky litrov krvi

BRATISLAVA 17. októbra – Pilotný projekt podpory dobrovoľného darcovstva krvi v spolupráci Slovenského Červeného kríža a spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v.o.s. vyvrcholil v týchto dňoch darovaním krvi v Košiciach. Do akcie sa počas jej trvania zapojilo 84 zamestnancov Kauflandu, ktorí darovali spolu až 42 litrov krvi.

Darovanie krvi sa uskutočnilo v dvoch vlnách na jar a na jeseň, pričom do akcie sa postupne zapojili zamestnanci 12 slovenských miest. Len v rámci jesenných odberov sa darovania krvi zúčastnilo 45 zamestnancov zo siedmych prevádzok spoločnosti Kaufland. Najviac ich darovalo krv v Košiciach a Trenčíne, kde sa odberov zúčastnilo po 14 zamestnancov. Celkové prvenstvo v darovaní krvi však jednoznačne patrí Košičanom, ktorí sa na vlastnú žiadosť zapojili do akcie v oboch vlnách. Cieľom organizovaného darovania krvi je aktívne vyhľadávať a motivovať ľudí, najmä však nových darcov, aby sa zapojili do darovania krvi a stali sa tak poslami života pre tých, ktorí sa ocitli v ohrození života.

Organizovanie bezpríspevkového darovania krvi zamestnancami Kauflandu je jednou z kľúčových aktivít spoločnosti v rámci dlhodobej spolupráce so Slovenským Červeným krížom. „Úlohou Kauflandu, ku ktorej sme sa zaviazali v rámci spolupráce na tomto projekte, je šíriť informovanosť o potrebe zapojenia sa čo najväčšieho množstva ľudí do bezpríspevkového darovania krvi. Zároveň pre zamestnancov organizujeme zvozy autobusmi na príslušné pracovisko Národnej transfúznej služby a spať, ako aj občerstvenie na posilnenie po odberoch,“ hovorí Martin Gärtner hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v.o.s. „Boli sme príjemne prekvapení veľkým záujmom zamestnancov o participáciu na akcii a ubezpečilo nás to zároveň aj v tom, že vytvárať zamestnancom podmienky na zapojenie sa do darovania krvi je tou správnou cestou. Do budúcnosti by sme do tejto aktivity radi zapojili aj našich zákazníkov a priniesli tak ešte vyššiu pridanú hodnotu pre pacientov, ktorí sú od darovanej krvi závislí,“ dodáva Martin Gärtner.

Krv predstavuje liek na plánovanú i nepredvídanú potrebu, ktorej nie je nikdy dosť. Na Slovensku je ročne potrebných až 180-tisíc jednotiek krvi. Darovaná krv pomáha ľudom pri ťažkých úrazoch, nehodách či závažných život ohrozujúcich ochoreniach, pri ktorých je od včasnej transfúzie často závislý život pacienta. Slovenský Červený kríž sa dlhodobo angažuje v šírení osvety a nábore dobrovoľných darcov krvi, ktorí by dokázali zabezpečiť nevyhnutné množstvo krvi na pokrytie potrieb jednotlivých transfúznych staníc.

„To bolo aj motívom nadviazania spolupráce so spoločnosťou Kaufland, kde sme si po prvýkrát otestovali takýto mechanizmus organizovaného darovania krvi,“ hovorí Emília Uhrinová, poverená zastupovaním generálnej sekretárky SČK. „Pozitívne odozvy na tento pilotný projekt nás motivovali k spusteniu ďalšieho projektu Daj pár deci počas pracovnej doby, ktorý má motivovať aj ďalších zamestnávateľov, aby sa pripojili k tejto humánnej aktivite,“ uzatvára Emília Uhrínová.

Organizované bezpríspevkové darovanie krvi prebehlo počas jarných mesiacov v Košiciach, Žiline, Komárne, Banskej Bystrici, Bardejove a Senici. Do druhého kola sa na jeseň zapojili zamestnanci distribučného skladu Kauflandu v Ilave, centrály v Bratislave, ale aj zamestnanci z Trenčína, Topoľčian, Popradu, Rožňavy a Košíc.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Mojím snom je objaviť potopenú rímsku loď Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.