Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2013 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Do PIVOBRANY pribudol Štramák

BRATISLAVA 30. júla – Hnutie na obranu slovenského nezávislého piva PIVOBRANA má opäť nového člena, ktorý sa rozhodol zabojovať proti nadnárodným gigantom. Je ním minipivovar Štramák zo Senice, ktorý sa zároveň stal členom Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS).

Pivovar Štramák zahájil svoju činnosť v apríli 2013, kedy sa v Pivárni u Albína začali veľké prerábky z hostinca na pivovar. Po trojtýždňovej drine bol pivovar skompletizovaný a majitelia boli pripravení preniesť svoje skúsenosti z homebrewingu do skutočného pivovaru. Slávnostné otvorenie Štramáka bolo 24. apríla 2013. Pivo varia dekokčným aj infúznym spôsobom, záleží od druhu vareného piva. Hlavné kvasenie prebieha na spilkách a dokvasuje v ležiackych tankoch. Pivá sú poctivé, nefiltrované a nepasterizované, plnia sa do keg sudov a sklenených fliaš s objemom 0,3l -1l, ktoré sú na predaj priamo v pivovare.

David Riška, sládek z pivovaru Štramák, objasňuje vstup do PIVOBRANY: „Máme radi poctivé nezávislé slovenské pivo. Jeho varenie berieme ako poslanie, nie ako prácu. Musíme držať spolu, či už v Asociácii, alebo práve v PIVOBRANE. Čím viac nás bude propagovať cestu nezávislosti, tým lepšie. Heslom Štramáka je „zakusni sa do piva“, keďže to naše je naozaj poctivé, žiadne europivo.“

V ponuke pivovaru, ktorý sídli na Robotníckej 93 v Senici, nájdete pivá Štramák svetlý ležiak 11°, Štramák svetlý ležiak 12°, Štramák polotmavý ležiak 12° Štramák tmavý špeciál 13°, Štramák Weizen 13°, Štramák American India pale ale 16°, Štramák Stout 18° a Štramák Red Ale 12°.

Ľubomír Vančo, predseda Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska, s potešením konštatuje: „Je to skvelá správa. V júni sa PIVOBRANA rozrástla o dvoch členov a o mesiac na to pribudol aj pivovar Štramák. Každý deň sa potvrdzuje, že verejnosť má záujem o kvalitné a poctivé domáce nezávislé pivo.“

PIVOBRANA je otvorené hnutie na obranu nášho nezávislého slovenského piva. Chránime naše tradičné slovenské pivovary a minipivovary, ktoré si zachovali vlastnú identitu a nezávislosť voči globálnym pivným gigantom. Hnutie PIVOBRANA bolo založené v roku 2012 členmi Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska. Do hnutia môžu vstúpiť fyzické aj právnické osoby. Všetky informácie na www.pivobrana.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Malé slovenské pivovary majú najlepšie PR na svete Bojuje už 16 slovenských malých pivovarov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.