Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2015 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Do Bratislavy sa presťahovala výstava diamantov za státisíce

BRATISLAVA 4. novembra 2015 (WBN/PR) – Investičné diamanty a šperky za niekoľko miliónov eur sú k videniu od 4. novembra 2015 na predajnej výstave v Bratislave. Návštevníci expozície si môžu pozrieť množstvo najoriginálnejších diamantových šperkov alebo diamantovú korunku Miss Universe v hodnote 270 tis. eur. Výstavu organizuje spoločnosť Diamonds International Corporation (DIC).

Pre návštevníkov sú prichystané tri desiatky diamantov tých najlepších parametrov s váhou od 1 do 11 karátov. Najväčším skvostom je 11-karátový diamant v hodnote 1. 200 000 Eur.

Na svoje si prídu všetci milovníci šperkov od veľkých investorov až po širokú verejnosť. Diamantové šperky sú dostupné v cenách už od 280 Eur. Lákadlom expozície je tiež široká škála šperkov z luxusných diamantových setov zo svetových kolekcií.
K videniu sú napríklad masívne náhrdelníky, náušnice, náramky a prstene s diamantmi osadenými v bielom zlate či v kombinácii s farebnými drahokamami. Kolekcie sú inšpirované faunou a flórou. Výsledkom sú výrazné a atraktívne šperky. Trendom sú tiež prívesky s motívom kľúča, kvetiniek. Pre pánov je pripravená kolekcia diamantových hodiniek a tiež výnimočný model hodiniek v plnom zlate a s diamantmi.

Na výstave môžu návštevníci rovnako obdivovať aj diamantovú korunku Miss Universe
z dielne DIC, ktorá je majstrovskou českou remeselnou prácou zlatníkov. Ide o originál korunky v hodnote 270 000 Eur, ktorou bola dekorovaná súčasná Miss Universe Paulina Vega z Kolumbie. Výroba tejto korunky trvala celé 4 mesiace a team pracovníkov strávil nad jej vznikom neuveriteľných 3 000 hodín. K jej výrobe bolo použitých 220 gramov zlata a je osadená 311 diamantmi, 198 zafírmi, 33 krištáľmi a piatimi topásmi. Celý proces zhotovenia prebiehal v niekoľkých fázach. Najprv boli vytvorené návrhy, ktoré boli schválené zo strany organizátora súťaže, ďalej bolo nutné vyrobiť prototyp a až po jeho finálnom odsúhlasení mohol team začať pracovať nad finálnou verziou korunky.

Diamantovú výstavu slávnostne otvorila herečka Henrieta Mičkovicová, ktorá prezradila svoj pozitívny vzťah k šperkom. „Mám rada šperky a uvedomujem si hodnotu diamantov. Takéto šperky sa dedia z generácie na generáciu. Držím sa pravidla, ktoré hovorila moja stará mama: Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci.“
Diamantovú výstavu môžete navštíviť v showroome DIC na Krasovského 13 v Bratislave. Otvorené denne pre verejnosť od 4. do 14. novembra 2015 od 11:00 do 19.00.

O spoločnosti DIC

Diamonds International Corporation (DIC) je česká spoločnosť zaoberajúca sa od roku 2005 predajom investičných diamantov a výrobou vlastných luxusných remeselných šperkov. DIC pôsobí na trhu v Čechách, na Slovensku, v Maďarsku, Rusku, Bulharsku, Poľsku, Srbsku a Spojených arabských emirátoch. Showroomy spoločnosti sa nachádzajú v Prahe, Bratislave, Sofii, Budapešti, Moskve, Varšave a Dubaji. DIC je akcionárom diamantovej burzy v Antverpách (Beurs Voor Diamantenhandel) a členom diamantovej burzy v Dubaji (Dubai Diamond Exchange). Spoločnosť je hlavným partnerom Miss Universe Organization a tvorcom diamantovej korunky pre súťaž Miss Universe, Miss USA a Miss US Teen.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.