Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Do Auparku aj na elektromobile

BRATISLAVA 29. júla – Zmodernizované podzemné garáže bratislavského Auparku ponúkajú viacero noviniek. Jednou z nich sú aj štyri nabíjacie stanice pre elektromobily.

K nakupovaniu patrí sledovanie módnych a spoločenských trendov. Vedia to nielen milovníci módy, ale aj ich nákupná „alma mater“ – bratislavský Aupark. Budúcnosť vidí nákupné centrum nielen v digitálnych technológiách, ale podporuje aj rôzne výdobytky súčasnosti, medzi ktoré, nepochybne, patria elektromobily. Aupark na ich majiteľov nezabudol ani pri nedávnej modernizácii podzemných garáží.

„Plánovaný trojročný proces obnovy bratislavského Auparku smeruje k využívaniu technológií, ktoré podporujú ochranu životného prostredia. Preto sme prirodzene siahli po projekte nabíjacích staníc pre elektromobily. Veríme, že i tieto vylepšenia prispejú k zaradeniu Auparku medzi najmodernejšie európske obchodné centrá,“ hovorí Markus Pichler, riaditeľ Unibail-Rodamco pre Slovensko a Rakúsko.

Stačí len zaparkovať…
Bratislavský Aupark majiteľom elektromobilov ponúka štyri nabíjacie stanice pre jednoduché a zároveň bezpečné pripojenie elektromobilu. Stanice sú vybavené zástrčkou typu T1, ktorú dnes využíva väčšina elektromobilov. Maximálnu bezpečnosť okrem iného zabezpečujú aj posuvné ochranné krytky a riadiaci vodič, skrytý v kábli, ktorý zaistí bezpečné zapnutie nabíjačky. Stanica je vybavená inteligentným prvkom, ktorý presne reguluje spôsob nabitia – vozidlu sa teda dostane práve toľko energie, koľko môže prijať. Súčasťou vybavenia je aj pevný kábel, takže zákazník nepotrebuje žiadne vlastné príslušenstvo. Dĺžka nabíjania zohľadňuje pobyt zákazníka nákupného centra. „V Auparku spojíte príjemné s užitočným. Vyriešite nákupy a elektromobil dobijete na ďalšiu cestu,“ vysvetľuje Peter Dzurko, špecialista spoločnosti Schneider Electric, ktorá realizovala riešenia elektromobility.

Nenáročná obsluha
Obslúžiť takúto nabíjaciu stanicu zvládnu aj technicky menej zdatní motoristi, systém je veľmi jednoduchý. Nabíjanie sa začína okamžite po pripojení 5-metrového kábla, ktorý spája elektromobil s nabíjacou stanicou a po stlačení tlačidla „Štart“. Ukončiť nabíjanie je rovnako jednoduché, stačí stlačiť tlačidlo „Stop“. Odložiť začiatok nabíjania je možné pomocou šípky. Veľká technológia sa v tomto prípade zmestí do malých rozmerov, keďže nabíjacia stanica o celkovej váhe 2 kilá je iba 325 mm vysoká a 107 mm široká.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

dm spustila nový koncept odberného miesta dmBOX Lákavé zľavy a bohatý program. Príďte si užiť jarný nákupný event

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.