Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. septembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Divoké kone v knižnej podobe

BRATISLAVA 9. septembra – Spraviť z najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu Divoké kone knihu, ktorá presne vystihne atmosféru seriálu, postavy a ich charaktery…to bola výzva. Jedna z najobľúbenejších slovenských autoriek Andrea Coddington ju však prijala a podarilo sa. Kniha Divoké kone ponúka všetko to, čo seriál . lásku, nenávisť, zradu aj smrť.

Na knihe Divoké kone pracovala Andrea Coddington niekoľko mesiacov. Najskôr si musela pozrieť všetkých 92 častí prvej série, od prvej po poslednú minútu, následne si prečítať námet, 92 príbehových osí a 92 stostranových scenárov… Andrea je povestná skvelou prípravou na svoje knihy a nič nenechala na náhodu ani pri Divokých koňoch. Ponorila sa do príbehu, vcítila sa do jednotlivých postáv a postupne prenášala televíznu rodinnú ságu do knižnej podoby.

„Zachovala som hlavnú dejovú líniu, ktorú som rozvila po svojom… ale zase tak – aby sa v nej našli nadšenci Divokých koní, ale aj tí, ktorí seriál napríklad nepozerajú. Je to naozaj zaujímavé a pútavé. Kniha je úplne niečo iné ako scenár,“ povedala Andrea Coddington v prvom rozhovore o knihe pre webzin LepšíDeň.sk.

Možno si ešte spomínate na príchod mladej kaskadérky Hany na statok Holzmanka. V jeho majiteľoch vyvoláva spomienky na obdobie z konca druhej svetovej vojny, keď ešte patril rodine karpatských Nemcov.
Holzmannovci koncom vojny utiekli pred drancujúcimi Rusmi a viac o nich nik nepočul. Ich majetok sa zákerným spôsobom dostal do rúk človeka, ktorý sa pre moc a peniaze neštítil vraždiť. Šíri okolo seba nenávisť a potvrdzuje, že kto raz zabil, zabije znova.

Iba on vie, že Holzmannovci nikdy živí krajinu neopustili. Hoci je presvedčený, že niet svedkov jeho dávnych zverstiev, veľmi sa mýli. Jedným z nich je stará pomätená Benčíčka. Tou druhou dcérka Holzmannovcov, ktorá v túžbe po poslednom objatí s detskou láskou Albertom zoskočila z unikajúceho koča, a odvtedy sa po nej zľahla zem.
Pravda však vždy vyjde na povrch a zdá sa, že vinníkov ani po mnohých desaťročiach neminie spravodlivý trest.

Knihu pokrstia už túto nedeľu 13.septembra o 16:30 na podujatí JOJ v meste. Presnejšie v Bratislave pri OC Eurovea. „Keďže Albert Závodský stále všetkých núka domácou slivovicou v jeho správcovskom dome, priala by som si, aby herci knihu Divoké kone práve tak pokrstili,“ dodala v spomínanom rozhovore obľúbená autorka.
Určite príde Leopold Haverl, Anna Javorská, Juraj Kemka, Ivan Romančík, či Lujza Schrameková. Srdečne vás pozývame!

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Arpád Soltész napísal nový šťavnatý príbeh. Zlodej Daisy Jones a The Six. Príbeh hudobného šialenstva

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.