Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Detské ihrisko v Bardejove vyrástlo vďaka programu SPPoločne

BRATISLAVA 30. októbra – Jedným z úspešných projektov druhého ročníka verejnoprospešného programu SPPoločne sa stal projekt Občianskeho združenia Náš Bardejov. Tunajší obyvatelia sa už tento štvrtok, 31. októbra o 11:00 hod., môžu tešiť na slávnostné otvorenie projektu v podobe nového integrovaného detského ihriska.

Projekt s názvom „Aby si oddýchol každý“ získal v rámci verejného on-line hlasovania podporu v podobe 5013 hlasov. Tie mu priniesli finančnú pomoc vo výške 8000 eur na výstavbu detského integrovaného ihriska v areáli františkánskeho kláštora v Bardejove. Ruku k dielu priložili viaceré organizácie a desiatky dobrovoľníkov, ktorí pomáhali každú sobotu. Špeciálny prototyp ihriska, navrhnutý pre telesne znevýhodnené deti, bol dovezený z poľského mesta Vroclav. Jeho dovozu predchádzal podrobný prieskum trhu s cieľom nájsť čo najvhodnejšie ihrisko. Pri hľadaní vhodného adepta pomáhalo aj okresné centrum Slovenského zväzu telesne postihnutých.

Výstavba ihriska si vyžiadala časovo a finančne náročné úpravy terénu a prieskumy povrchu:
„V tomto priestore usilovne pracujeme už viac ako rok. Prebehli tu architektonický i archeologický prieskum, z areálu sme odstránili tri nelegálne stavby, upravili sme terén a vysadili stromčeky. Na jar tu pribudnú spevnené plochy, chodník, lavičky, hojdačky a ďalšie prvky budúcej oddychovej zóny“, informuje Martin Šmilňák, predseda Občianskeho združenia Náš Bardejov.

Mesto Bardejov zabodoval so svojím projektom aj v 1. ročníku SPPoločne, minulý rok tak mohol bardejovský OZ Park v meste zrealizovať projekt s názvom „Deň stromov v meste“. Časť stromčekov, osádzaných v rámci tohto projektu, bola vysadená aj v areáli kláštora s integrovaným ihriskom. Spojenie komunít tak prinieslo zaujímavé prepojenie jednotlivých projektov SPPoločne.

„Opäť sa nám vďaka programu SPPoločne podarilo spojiť celé obce a mestá pre tento úžasný program. Slováci naozaj ocenili, že si môžu s našou podporou skrášliť svoje okolie, oživiť aktivity vo svojom regióne a skvalitniť tak životnú úroveň,“ zdôraznila Martina Nehézová, vedúca korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu,

Projekt „Aby si oddýchol každý“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného partnerského programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už druhý rok pod záštitou spoločnosti SPP, Nadácie SPP a EkoFondu. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Podmienkou účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas prvého ročníka projektu si finančnú pomoc v celkovej výške 320 000 eur nakoniec rozdelilo 43 projektov s najväčším počtom hlasov. Druhý ročník finančne podporil 48 projektov, vrátane realizácie detského ihriska v Bardejove v celkovej výške 320 000 eur. Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Turistickú sezónu v Holíči zaháji historický sprievod a módna prehliadka Zdravotní klauni oslavujú 20. narodeniny a vyzývajú: Urobte radosť!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.