Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
104351_logo ddn 676x380.jpg
30. mája 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Detská dopravná nadácia už dva roky pomáha deťom obetí dopravných nehôd

30.5.2024 – Detská dopravná nadácia pomáha a podporuje deti, ktoré v dôsledku dopravnej nehody prišli o jedného alebo oboch rodičov. Na Slovensku, kde zahájila činnosť pred dvoma rokmi, už pomohla takmer dvom desiatkam detí a v Českej republike počas svojho pôsobenia už prispela sumou vyše 600-tisíc eur.

Spoločnosť AURES Holdings spolu so slovenským automotoklubom ÚAMK a spoločnosťou ESSOX pred dvoma rokmi na Slovensku iniciovali založenie Detskej dopravnej nadácie. Tá pomáha a podporuje deti obetí automobilových nehôd, ktoré prišli o jedného alebo oboch rodičov. V Českej republike funguje Detská dopravná nadácia už vyše dvadsať rokov a vyhovela už stovkám žiadostí o pomoc. Na Slovensku pomohla už takmer dvom desiatkam detí, ktoré prišli z dôvodu dopravnej nehody o jedného alebo oboch rodičov.

„V dnešnej dobe sú, žiaľ, veľmi častým javom na cestách práve aj vážne dopravné nehody. Najhorším prípadom nehôd sú tie, pri ktorých zahynú rodičia alebo jeden z rodičov a zanechajú po sebe deti. Úlohou Detskej dopravnej nadácie je hlavne finančne pomáhať takto osirelým deťom a tiež tým, ktorým v dôsledku dopravnej nehody ostanú trvalé zdravotné následky. Som preto veľmi rada, že sme už aj na Slovensku mohli podporiť deti, ktoré, nanešťastie, pri dopravnej nehode prišli o rodičov,“ informuje Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings, ktorá prevádzkuje medzinárodnú sieť autocentier AAA AUTO a Mototechna. Skupina prispieva nadácii sumou 0,50 eura z každého predaného vozidla na Slovensku.

V Českej republike, kde nadácia funguje už vyše dvadsať rokov, vyhovela takmer 900 žiadostiam a za celú dobu existencie podporila deti čiastkou viac ako 600 000 eur. Pomáha deťom, ktoré prišli o rodiča v dôsledku dopravnej nehody, po celú dobu štúdia, teda až do veku 26 rokov. Okrem podpory vzdelávania Detská dopravná nadácia poskytuje pomoc deťom aj pri zdravotných rehabilitáciách či pobytoch v prírode a pri udržaní ich životného štandardu.

Výška príspevku je v sume 1 200 eur pre osirelých vysokoškolákov, 600 eur pre vysokoškolákov polosiroty, 1 000 eur pre ostatné siroty – od materských škôl až po vyššie odborné školy a 500 eur pre polosiroty v rovnakých vzdelávacích zariadeniach.

Spolu-iniciátorom založenia nadácie, aj s AURES Holdings, je slovenský automotoklub ÚAMK, ktorý pôsobí v oblasti bezpečnosti cestnej premávky. „Medzi hlavné priority ÚAMK patrí prevencia v dopravno-bezpečnostnom dianí, preto ma veľmi teší, že sme sa spolu so spoločnosťou AURES Holdings a spoločnosťou ESSOX spojili, a spoločne sme mohli iniciovať založenie Detskej dopravnej nadácie aj na Slovensku. Tu totiž takýto projekt a podpora pozostalým deťom, vzhľadom k veľkému počtu dopravných nehôd na cestách, dlhodobo chýbal,“ hovorí Juraj Smrečan, prezident slovenského automotoklubu ÚAMK.

Viac informácií, aj ohľadom možnosti požiadania o príspevok alebo zapojenia sa do pomoci deťom, ktoré prišli o jedného alebo oboch rodičov v dôsledku dopravnej nehody, nájdete na webovej stránke www.detskadopravnanadacia.sk alebo na facebookovej stránke Detská dopravná nadácia.

Informačný servis

K téme

Najstarší folklórny festival oslávi 70 rokov Kto sú najpredávanejší slovenskí autori za rok 2023?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.