Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Deň narcisov môžete podporiť aj v pobočkách VšZP

BRATISLAVA 27. marca – Stúpajúci počet onkologických ochorení na Slovensku zvyšuje aj náklady na liečbu pacientov s touto diagnózou. V minulom roku vynaložila Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. na liečbu onkologických pacientov takmer 300 mil. , čo je o takmer 7 mil.  viac ako v roku 2013. K najčastejším diagnózam naďalej patril zhubný nádor prsníka a rakovina hrubého čreva a konečníka.

Dlhodobou a aktívnou podporou prevencie sa najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku snaží prispievať k zníženiu počtu onkologických ochorení a ich včasnému záchytu a liečbe. Aj preto VšZP za posledné tri roky takmer zdvojnásobila výdavky na prevenciu a len na preventívne vyšetrenia zamerané onkologické ochorenia vynaložila v minulom roku viac ako 8 mil. . Jednou z úspešných minuloročných aktivít v tejto oblasti bola napríklad celoslovenská kampaň zameraná na podporu prevencie rakoviny hrubého čreva, vďaka ktorej sa VšZP za rok podarilo zvýšiť počet preventívnych vyšetrení o 37%.

„Nechceme byť zdravotnou poisťovňou, ktorá len „hasí“ problémy. Preto zodpovedne pristupujeme k tejto téme aj z pohľadu efektívneho využívania prostriedkov verejného zdravotného poistenia. To znamená, že už dnes pracujeme s budúcimi možnými nákladmi na liečbu onkologických ochorení“ – hovorí generálny riaditeľ VšZP Ing. Marcel Forai, MPH. Napríklad, kým jednoduchý test na vyšetrenie skrytého krvácania v stolici stojí 12 , priemerné ročné náklady na liečbu 1 pacienta s rakovinou hrubého čreva a konečníka predstavujú sumu 2 880 .

Už piaty rok je VšZP aj partnerom najznámejšej verejnej zbierky na Slovensku – Dňa narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Tak ako v minulých rokoch, aj počas tohtoročného Dňa narcisov v piatok 27.3.2015 sa do zbierky aktívne zapoja pobočky VšZP na celom Slovensku, v ktorých budú umiestnené pokladničky Ligy proti rakovine. V uplynulých štyroch rokoch sa v pobočkách VšZP počas Dňa narcisov podarilo vyzbierať spolu takmer 23 tisíc .

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ceny R. K. Ignis pre Srečka Mustagrudiča (in memoriam) a Milana Fiľa Exkluzívna novinka v segmente online zábavy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.