Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. decembra 2016 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Decembrové potešenie v Rakúsku

BRATISLAVA 13. decembra 2016 – Vychutnajte si advent u susedov, navštívte miesta plné histórie a romantiky, Mozartov Salzburg a romantický Graz. A odskočte si zalyžovať do Štajerska.

Rodné mesto Wolfganga Amadea Mozarta a dejisko Salzburských hudobných slávností, Salzburg, je svetoznámym mestom. Kto sa pozrie bližšie, objaví perfektnú harmóniu prírody a architektúry vsadenej do nádhernej panorámy okolitých hôr a jazier.
Prechádzka barokovým mestom na rieke Salzach, ktoré je zapísané na Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO, dýcha históriou. Zámok Mirabell, obkolesený známymi záhradami, ponúka dych vyrážajúci pohľad ako z pohľadníc na symbol mesta, mohutnú pevnosť Hohensalzburg. Srdcom Starého mesta je stredoveká ulička Getreidegasse, ktorá dnes patrí k najkrajším a najnavštevovanejším nákupným uliciam na svete a návštevníkov láka tradičnými kaviarňami, starými remeselnými dielňami a rodinnými obchodíkmi.
V zimnom období lákajú hostí z celého sveta tradičné vianočné trhy, hudobné adventné podujatia, ako aj perfektné lyžiarske strediská.

Naša ponuka pre vás: Balík Salzburg Card Package
-2 noci
-raňajky formou bufetu
-karta Salzburg Card na 48 hod. s voľným vstupom do všetkých pamiatok a múzeí a cestovaním verejnou hromadnou dopravou zadarmo

V centre Starého mesta Grazu počas „Adventu krátkych cestičiek“ sa na 14 s láskou pripravených adventných trhoch s rozličnou atmosférou zahrejete skvelým vareným vínom a budete rozmaznávať svoje chuťové poháriky lahodnými štajerskými špecialitami. Všetky sú pohodlne dostupné pešo.
Vrcholným podujatím tohtoročného adventu je opäť „Aufsteirern“- vianočné trhy na Schlossbergu, ktoré otvárajú svoje brány počas adventu vždy od piatka do nedele. Lanovka Schlossbergbahn vedie priamo na trhy. V idylickej atmosfére tu ponúkajú vianočné a iné výrobky umeleckej tvorby.
Na Vianočných trhoch na Hlavnom námestí to lákavo vonia všakovakými kulinárskymi dobrotami, ktoré potešia telo i dušu. Vrcholom je tu okrem iného Pavilón anjelskej hry, ktorý ponúka priestor rozličným podujatiam a vystúpeniam. A samozrejme nemôže chýbať ani detský kolotoč pred budovou radnice. Keď sa začne stmievať, rozžiari sa fasáda radnice motívom obrovského adventného kalendára.

Naša ponuka pre vás: Adventný víkend
-2 noci v dvojlôžkovej izbe
-48-hodinový lístok do múzeí Universalmuseum Joanneum
-vlastné hotelové služby

Mierne oblúkové zjazdovky pre začiatočníkov a celú rodinu, svetovým pohárom overené svahy pre náročných lyžiarov, bujné svahy a lyžiarske trate s hlbokým snehom na masíve Dachstein pre dobrodruhov milujúcich prírodu. To je Štajersko. Profíci, začiatočníci ako aj rodiny si vychutnávajú všade okolo gigantu Dachstein vysokohorský pôžitok z lyžovania už od decembra do apríla. Najmodernejšie lanovky a vleky, perfektne upravené zjazdovky, svahy s hlbokým snehom, funparky či alternatívne trate a zážitkové svety pre deti otvárajú zručným lyžiarom, ale aj trpaslíkom na zjazdovkách nové zjazdové perspektívy v 4 rozľahlých, navzájom prepojených lyžiarskych strediskách Schladming Dachstein, Tauplitz, Kreischberg a Stuhleck, rovnako aj v menších šarmantných rodinných strediskách. Natankovať nové sily sa ide do starobylých horských chát, na chránené slnečné terasy alebo na lehátka popri stenách chát. Srdce zohrievajúca a lahodná – taká je kulinárska pohostinnosť!

Naša ponuka pre vás: Lyžiarske potešenie v Štajersku
-3 noci v 3* hoteli
-Raňajky
-3-dňový skipas
-Lyžiarske mapy
Cena od  368,- na osobu v dvojlôžkovej izbe

Ak chcete vedieť viac o ponukách na strávenie voľného času v Rakúsku prihláste sa na odber nášho newslettra TU

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Ako zvláda umenie ikebany, skladanie origami, či tradičný čajový rituál? Podporte aj vy našu Slovenku na súťaži v Tokiu Nalaďte sa na sviatky cestou do práce alebo na nákup. Vianočná zastávka v Bratislave a prvýkrát aj v Košiciach je späť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.