Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN získal zlato a špeciálnu cenu za prínos na ITAPA

BRATISLAVA 25. októbra – DATALAN získal v súťaži Cena ITAPA prestížne ocenenia a potvrdil, že v oblasti informačných technológií patrí k slovenskej špičke. Zvíťazil s riešením Mesto v mobile v kategórii Nové služby a prijal aj špeciálne ocenenie za prínos v oblasti informatizácie a vzdelávania. Ceny ITAPA boli udelené počas galavečera, ktorý sa konal 24. októbra 2012 v Bratislave.

DATALAN získal zlato za mobilnú aplikáciu Mesto v mobile, ktorá je na Slovensku unikátna svojim rozsahom on-line služieb pre občanov. Riešenie realizované pre Bratislavský samosprávny kraj pomohlo skvalitniť služby a zjednodušilo komunikáciu medzi obyvateľmi a krajom. Za pár týždňov si Mesto v mobile stiahlo vyše 2000 užívateľov. Ocenenie prevzali Michal Klačan, člen predstavenstva DATALAN a Martin Berta, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja.

„Mobilná aplikácia prináša informácie, ktoré občanom uľahčia a spríjemnia život“, informoval Martin Berta. „Pomáha nám promptne reagovať na ich podnety a prínosom je aj v oblasti, ktorá je pre nás prioritou – v doprave a bezpečnosti.“ Mesto v mobile môžu občania využívať bezplatne a informácie majú v reálnom čase a stále poruke.

„Teší ma, že DATALAN získal v oblasti nových služieb cenu ITAPA druhý rok po sebe. Inovácie a nové technológie sú jednou z našich hlavných priorít a záleží nám na tom, aby ľuďom prinášali komfort, a vyššiu kvalitu a dostupnosť služieb,“ zhodnotil Michal Klačan. Kvality mobilnej aplikácie potvrdzuje nielen aktuálne ocenenie, ale aj užšia nominácia v rámci IT PROJEKTOV roka 2012 na výročnom oceňovaní IT GALA.

Viac o riešení nájdete na www.datalan.sk/mestovmobile

Na tohtoročnom podujatí ITAPA bola udelená aj špeciálna cena – za prínos v oblasti informatizácie bol ocenený unikátny projekt Slovenská infraštruktúra pre vysokovýkonné počítanie (SIVVP). Dodávateľom projektu je spoločnosť DATALAN. „Projekt je na Slovensku unikátny z pohľadu výkonu a možností využitia. Toto jedinečné technologické zázemie posunie hranice našej vedy o veľký kus vpred,“ uviedol Marek Paščák, člen predstavenstva DATALAN.

Súčasťou projektu je prvý slovenský superpočítač Aurel, ktorý je umiestnený vo Výpočtovom stredisku Slovenskej akadémie vied. Superpočítač má teoretický výkon cca 96 TFLOPs, a spolu s ďalšími vysokovýkonnými výpočtovými systémami, ktoré sa v rámci projektu inštalovali na ústavoch SAV a partnerských univerzitách, dosiahne celý systém SIVVP teoretický výkon približne 136 TFLOPs.

Medzi primárne úlohy superpočítača budú patriť výpočty pre oblasti ako fyzika, výskum materiálov, kvantová fyzika, fyzikálna chémia, biochémia, či medicína a virológia. Superpočítač má okrem prínosu pre vedeckú komunitu veľký význam aj pre bežných ľudí. S výsledkami jeho výkonu budeme môcť profitovať v medicíne, bezpečnejších materiáloch v automobilovom priemysle a podobne.

„Teším sa na projekty, ktorých výsledky sa rýchlo dokážu odzrkadliť aj na kvalite nášho každodenného života,“ uviedol riaditeľ Výpočtového strediska SAV Tomáš Lacko a dodal, že vďaka superpočítaču, ktorý patrí medzi TOP 500 najvýkonnejších zariadení sveta, sa naša krajina posunie na špičku v technologickom zázemí vedy v regióne strednej a východnej Európy.

O spoločnosti DATALAN, a. s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Vďaka skúsenému tímu odborníkov spoločnosť úspešne zrealizovala rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 a OHSAS 18001:2007.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.