Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN: 25 rokov inovácií a podpory výnimočných talentov

BRATISLAVA 19. októbra – Písal sa rok 1990 a päť mladých nadšencov, absolventov elektrotechnickej fakulty STU v Bratislave, dostalo nápad. Dnes je z tohto nápadu 3. najväčší softvérový dom na Slovensku, pôsobiaci v Európe, Ázii aj Severnej Amerike. Spoločnosť DATALAN.

25 rokov, desiatky úspešných projektov, viac než 280 odborníkov a stovky spokojných zákazníkov. To najdôležitejšie sa však nedá vystihnúť žiadnym číslom. „Našou najväčšou devízou vždy boli a stále sú dobré nápady, znalosť technológií, chuť počúvať a porozumieť potrebám zákazníka, a ochota riešiť aj neštandardné problémy,“ podelil sa o recept na úspech Michal Klačan, predseda predstavenstva spoločnosti DATALAN.

Firma vďaka svojmu nadšeniu pre nové technológie a schopnosti preniesť vízie do praxe dokázala už po pár rokoch od založenia osloviť mnohých významných zákazníkov. Od predaja hardvérových zariadení sa posunula k sofistikovaným riešeniam, mnohým spoločnostiam vybudovala informatiku takpovediac na zelenej lúke a na začiatku milénia, keď ako jedna z mála firiem na domácom trhu vyvíjala unikátne softvérové produkty na mieru, pribúdali ďalší spokojní zákazníci, napr. Orange, CFH, či Slovak Telekom. Pridávali sa aj úspechy v zahraničí – špičkový kamerový systém na kontrolu kvality, ktorý začali používať v koncerne Bosch Siemens Hausgeräte pri výrobe elektromotorov, dokonca zaujal až v ďalekej Číne.

DATALAN dnes patrí do rebríčka TOP slovenských IT značiek. Disponuje tímom špičkových odborníkov, ktorých devízou sú rozsiahle znalosti, technológií aj biznisu – vďaka tomu prináša riešenia, ktoré v praxi úspešne fungujú. Toto know-how dopĺňa snaha posúvať hranice technológií stále ďalej, ktorá firmu sprevádza od začiatku. „Pri práci nám vždy blikala v hlave otázka: sme dostatočne inovatívni, prichádzame s novými službami a produktmi, skúšame dostatočne razantne preniknúť do nových oblastí?“ prezradil Štefan Petergáč, jeden zo spoluzakladateľov. Odpoveďou je po 25 rokoch fakt, že DATALAN stojí za mnohými unikátnymi riešeniami ako napr. Digitálne mesto©, či Cenová mapa nehnuteľností. Pre Slovenskú akadémiu vied realizoval inštaláciu 1. slovenského superpočítača, ktorý patril medzi TOP 500 najvýkonnejších zariadení sveta. Študentom Technickej univerzity vo Zvolene priniesol Virtuálnu jaskyňu, ktorá je unikátom v rámci Strednej Európy. Podieľal sa na vývoji revolučnej technológie prepisu hlasu. S mobilným riešením Novorodenec, vyvinutým v spolupráci s Klinikou neonatológie DFNsP v Košiciach, ktoré pomáha pri záchrane života najmenších pacientov, získal status Microsoft Partner of the Year. Vyvinul aplikáciu pre bezpečnejšiu preskripciu liekov, firemný „google“ pracujúci na princípe sémantiky, či aplikácie pre priemysel, využívajúce prediktívne modely a schopné spracovať obrovské množstvo dát v reálnom čase, ktoré zefektívňujú výrobu v Slovalcu. V bankovom sektore na trh ako prvý priniesol appku vyvinutú v externom prostredí a dnes sa spolu s inovátormi bankového sektoru venuje vývoju personalizovaných služieb. V súčasnosti tiež realizuje rozsiahle projekty elektronizácie na Generálnej prokuratúre a Ústavnom súde SR, a tiež národný projekt DCOM, ktorý bol v hodnotení EuroCloud Awards 2015 zaradený medzi tri najlepšie európske cloudové projekty v kategórii Best Cloud Service for Vertical Markets.

„Desiatky zákazníkov, s ktorými spolupracujeme už viac než dekádu, si cení náš korektný a ľudský prístup, a talent vidieť v technológiách predovšetkým prínos v každodennej praxi,“ zdôraznil Marek Paščák, ktorý v súčasnosti firmu riadi z pozície CEO a člena predstavenstva. Aj vďaka tomuto prístupu získal DATALAN v roku 2010 bronz v rebríčku TREND TOP firma roka. V tom istom období sme sa tiež umiestnili na 4. pozícii v rebríčku najrýchlejšie rastúcich IT firiem podľa týždenníka TREND, a vstúpili sme do tzv. Miliardového klubu. A dnes? Sme 8. najväčší poskytovateľ IT služieb na Slovensku a 3. najväčší softvérový dom. Dosiahli sme 78,2% medziročný nárast tržieb za softvér, čo bol najvyšší rast spomedzi TOP 5 IT firiem na Slovensku. Pôsobíme nielen na Slovensku a Čechách, ale aj v Rakúsku, Nemecku, Poľsku, Fínsku, na Ukrajine, v Bosne a Hercegovine, Číne, Ománe a v Severnej Amerike.

Už 25 rokov však fandíme nielen novým technológiám, ale aj výnimočným talentom a nápadom. Ich podpore sa DATALAN venuje intenzívne a bez veľkých rečí. Naše aktivity v oblasti vedy, športu, kultúry aj sociálnej sféry boli v roku 2011 ocenené bronzom v rámci rebríčka TOP Firemný filantrop. Dosiahnuť veľa znamená pre nás príležitosť o veľa sa podeliť. Pri príležitosti okrúhleho výročia sme sa rozhodli predstaviť tých, ktorí nás počas 25-ročnej cesty sprevádzali. Pozornosť patrí napr. najlepšiemu svetovému downhill bikerovi Filipovi Polcovi, Matejovi Drličkovi, zakladateľovi festivalu VivaMusica!, Jankovi Riapošovi, najúspešnejšiemu slovenskému paralympionikovi, špičkovému neonatológovi Dr. Petrovi Krchovi z Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach, či Márii Virčíkovej, vedkyni v oblasti umelej inteligencie.

Kliknite na www.dakujemeDATALAN.sk a zoznámte sa s ďalšími osobnosťami, ktoré si zaslúžia aj vašu podporu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.