Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103373_novy projekt 676x444.jpg
15. januára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Danone Slovensko získalo certifikát B Corp, čo predstavuje významný míľnik pre udržateľné podnikanie na Slovensku

15.1.2024 – Stredoeurópsky klaster spoločnosti Danone, pod ktorý patrí aj Danone Slovensko, dosiahol významný míľnik v oblasti udržateľného podnikania a získal certifikát B Corp. Certifikát B Corp predstavuje medzinárodne uznávaný hodnotiaci dokument, ktorý sa udeľuje spoločnostiam vyznačujúcim sa vysokými štandardmi sociálnej a environmentálnej výkonnosti, transparentnosti a zodpovednosti. Cieľom B Corp je podporovať firmy, ktoré nielenže usilujú o zisk, ale tiež majú pozitívny dopad na spoločnosť a životné prostredie. Tento úspech dosiahlo Danone CEE ako prvý podnik v regióne s obratom 400 miliónov EUR. Danone dosiahlo v hodnotení B Corp 103,3 bodov, čo výrazne presahuje 80 bodov potrebných pre získanie certifikátu.

Ivan Holub, manažér udržateľnosti pre strednú a východnú Európu, k tomuto úspechu hovorí: „Získanie medzinárodne uznávanej a transparentnej certifikácie B (enefit) Corporation je dôkazom toho, že aj v takomto zložitom regióne piatich samostatných krajín využívame silu podnikania na maximalizáciu pozitívneho vplyvu našej dlhodobej stratégie udržateľnosti. Tento úspech ocenila aj Denisa Rášová z Circular Slovakia, ktorá poznamenala: „Získaniu B Corp certifikátu predchádza náročný proces hodnotenia v environmentálnych, sociálnych a riadiacich aspektoch podnikania. Spoločnostiam ponúka priestor na zlepšenie, porovnávanie s inými podnikmi a môže byť aj nástrojom na korektnú komunikáciu. Úsilie spoločnosti Danone Slovensko predstavuje referenčný bod pre korporácie v regióne strednej a východnej Európy, ale aj mimo nej.“

Certifikát B Corp symbolizuje vysoké štandardy v oblasti riadenia spoločnosti, prístupu k zamestnancom, životnému prostrediu, komunitám, zákazníkom, ale predstavuje aj zmenu v podnikateľskom myslení. Danone Slovensko dosiahlo najvýraznejšie úspechy v týchto oblastiach:

Riadenie: Dvojité poslanie spoločnosti Danone, zamerané na ekonomickú a sociálnu zodpovednosť, je hlboko zakorenené v DNA spoločnosti, so záväzkom k zdraviu, životnému prostrediu, ľuďom a komunitám.
Etika a transparentnosť: Spoločnosť Danone zaviedla rozsiahle postupy a jasné pravidlá, ktoré zabezpečujú etiku a transparentnosť vo vnútri firmy aj v hodnotovom reťazci.
Starostlivosť o zamestnancov: Spoločnosť kladie dôraz na ľudský prístup a ponúka komplexný balík zdravotných a životných výhod pre všetkých zamestnancov. Medzi tieto výhody patrí napríklad voľno navyše pre rodičov pri narodení alebo adopcii dieťaťa, dovolenka nad rámec zákona, dni na zotavenie (sick days), zdravotná starostlivosť a tiež životné poistenie.
Občianska angažovanosť a darcovstvo: Spoločnosť realizuje dlhodobý prieskum stravovacích návykov malých detí prostredníctvom jedinečného projektu NutriCheq. NutriCheq je praktický nástroj na diagnostiku a riešenie nedostatkov vo výžive batoliat. Práve v batoľacom období, medzi 1. a 3. rokom života dieťaťa, sa nachádzajú korene celoživotných návykov a najčastejších chýb vo stravovaní. Tieto zlozvyky môžu mať v budúcnosti zásadný vplyv na rozvoj civilizačných ochorení a tým na celkové zdravie v dospelosti. Dáta získané z prieskumu sú základom pre vedecký výskum a odborné odporúčania slovenských pediatrov.

Ivan Holub dodáva: „Získanie certifikátu nie je koniec našej cesty, ale skôr jej začiatok. Keďže je potrebné ho obhajovať každé tri roky, dosiahnuté skóre nás zaväzuje k ešte ambicióznejšiemu napredovaniu pri dosahovaní našich cieľov.“ Denisa Rášová z Circular Slovakia zdôrazňuje: „Úspech spoločnosti Danone Slovensko je signálom pre všetky podniky, ktoré sa snažia o udržateľné a etické fungovanie.“

Certifikácia Danone Slovensko podporuje globálnu ambíciu Danone dosiahnuť 100 % certifikáciu spoločnosti. V súčasnosti je 74,2 % globálneho predaja spoločnosti Danone pokryté certifikáciou B Corp.

Informačný servis

K téme

Zriedkavým metabolickým ochorením fenylketonúriou trpí na Slovensku približne 400 ľudí. Ochorenie sa od roku 1975 zisťuje skríningom už v pôrodnici Rastlinné nápoje sú čoraz viac populárnejšie. Majú širokú škálu použitia, vrátane populárneho latte art

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.