Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92732_foto sk 676x329.jpg
14. apríla 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Danone a Nutricia podporujú zdravotníkov aj zraniteľné skupiny

14.4.2020 – Danone a Nutricia podporili komunity, ktoré najviac pociťujú dopady aktuálnej krízy spojenej so šírením vírusu COVID-19. Tisíce produktov venovali lekárom, sestričkám a záchranárom, na ktorých sa v týchto dňoch všetci spoliehame. Spoločnosti sa taktiež rozhodli podporiť deti v marginalizovaných komunitách a neziskové organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom bez domova.

„Robíme všetko preto, aby sme zmobilizovali sily a ponúkli riešenia na zložitú situáciu, ktorú prežívame. Tímy pracujú naplno a výsledkom sú aktivity podporujúce komunity v rôznych oblastiach. Na Slovensku sme sa rozhodli podporiť záchranárov a lekárov, ktorí sú v posledných týždňoch pod veľkým tlakom, a ktorých prácu si nesmierne vážime. Okrem toho chceme prejaviť solidaritu skupinám, ktorých sa neblahé následky aktuálnej krízy dotkli ako prvých,“ povedal Ing. Jan Beran, konateľ Nutricia Slovensko.

Spoločnosť Danone vyjadrila spolupatričnosť Záchrannej zdravotnej službe a Univerzitnej nemocnici v Bratislave, ako v aktuálne najviac exponovanom meste na Slovensku. Zdravotníkom, lekárom a sestričkám, ktorí sú dnes v prvej línii boja s koronavírusom, darovala 2000 mliečnych     a rastlinných produktov.

„Naši operátori tiesňovej linky 155 sú v týchto týždňoch vystavení veľkému tlaku. Zabezpečujú nielen volania pacientov alebo ich blízkych, ale komunikujú aj s infektológmi, hygienikmi, záchranármi, zdravotníckym personálom v nemocniciach a s ďalšími zložkami integrovaného záchranného systému. Manažujú celý systém prednemocničnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Akúkoľvek pomoc, ktorá podporí našich ľudí, preto veľmi vítame,“ vysvetlila Mgr. Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Spoločnosť Nutricia, ktorá je súčasťou Danone a popredný výrobca detskej a klinickej výživy, sa rozhodla venovať deťom v marginalizovaných komunitách viac ako 7 500 produktov detskej ovocnej výživy v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska a Slovenským Červeným krížom.

„Vážime si každú podporu, ktorá prichádza v týchto neľahkých časoch. Rodiny sa dostali do nepríjemnej a oveľa zložitejšej situácii ako kedykoľvek predtým. O to viac je nutná pomoc iných. Detskú výživu sme zaradili do potravinových balíčkov, ktoré sme distribuovali rodinám v núdzi pred veľkonočnými sviatkami,“ uviedol Mgr. Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska.

Spoločnosť podporila aj predavačov NotaBene, ktorým prázdne ulice znemožnili zabezpečiť si živobytie  predajom  časopisu,  a tak  prišli  o často  jediný  zdroj  príjmu.  Veľký  balík  mliečnych a rastlinných produktov poputoval aj sociálnemu zariadeniu DEBORA, ktoré poskytuje útočište matkám s deťmi v ťažkej životnej situácii.

Informačný servis

K téme

Päťkrát okolo Slovenska pre ľudí v núdzi Danone uvádza na trh novinku v recyklovateľnom obale

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.