Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100845_lanxess_brand na budove 676x451.jpg
30. januára 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Covestro a LANXESS pracujú na výrobe udržateľných surovín so zníženou uhlíkovou stopou

30.1.2023 –
Spoločnosti sa dohodli na výrobe kľúčových základných chemikálií
Covestro využíva vodnú energiu s osvedčením o pôvode na elektrolýzu v Severnom Porýní-Vestfálsku
Spolupráca znižuje emisie CO2 až o 120 000 ton ročne

Chemické spoločnosti Covestro a LANXESS spolupracujú na výrobe energeticky náročných základných chemikálií vo svojich závodoch v regióne Dolného Porýnia v Nemecku s cieľom vyrábať klimaticky šetrnejšie. Spoločnosť LANXESS získava chlór, hydroxid sodný a vodík zo závodov spoločnosti Covestro v Leverkusene a Krefelde-Uerdingene s certifikátom ISCC PLUS. S okamžitou platnosťou bude Covestro vyrábať približne jednu tretinu objemu dodávaných výrobkov s využitím energie z vodných elektrární, ktorej pôvod je zaručený.

„Spoločnosť Covestro sa usiluje o úplnú premenu svojej výroby na elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov na ceste k dosiahnutiu klimatickej neutrality v roku 2035,“ povedal Dr. Klaus Schäfer, technický riaditeľ spoločnosti Covestro. „Osobitnú pozornosť venujeme energeticky náročnej výrobe primárnych surovín. V spolupráci so spoločnosťou LANXESS využívame energiu v našich elektrolytických závodoch v Severnom Porýní-Vestfálsku na princípe pro rata, čo nám umožňuje znížiť vykazované emisie až o 120 000 ton oxidu uhličitého ročne.“

„Spoločný projekt so spoločnosťou Covestro je dôležitým stavebným kameňom pre dosiahnutie klimatickej neutrality a nášho hodnotového reťazca,“ dodáva Dr. Hubert Fink, člen predstavenstva spoločnosti LANXESS. V rámci iniciatívy Net Zero Value Chain Initiative plánuje LANXESS do roku 2050 odstrániť emisie Scope 3 zo svojho dodávateľského reťazca. Patria sem nepriame emisie, najmä z nakupovaných surovín, ale aj emisie vznikajúce pri logistike alebo likvidácii. Pokiaľ ide o emisie Scope 1 a 2, cieľom spoločnosti je dosiahnuť klimatickú neutralitu do roku 2040. „Týmto programom robíme ďalší krok smerom ku klimaticky neutrálnemu portfóliu výrobkov a zároveň podporujeme našich zákazníkov, ktorí čoraz viac hľadajú udržateľné riešenia,“ hovorí Fink.

Chlór, hydroxid sodný a vodík sú základnými stavebnými kameňmi mnohých výrobkov v chemickom priemysle. Ich výroba je však energeticky veľmi náročná. Spoločnosť LANXESS používa suroviny dodávané spoločnosťou Covestro napríklad na výrobky používané v potravinárskom a poľnohospodárskom priemysle.

Spoločnosť Covestro vyrába tieto tri základné suroviny vo svojich závodoch v Severnom Porýní-Vestfálsku v Leverkusene, Krefelde-Uerdingene a Dormagene. Dva prvotne menované závody už boli certifikované podľa medzinárodne uznávanej normy ISCC PLUS na výrobu strategickej suroviny chlóru a v blízkej budúcnosti sa plánuje certifikácia aj pre závod Dormagen. Prostredníctvom tejto certifikácie sa zabezpečuje správne priradenie elektrickej energie k výrobkom a použitie obnoviteľnej energie sa preukazuje zneplatnením osvedčení o pôvode na Spolkovom úrade pre životné prostredie.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2021 dosiahol obrat 7,6 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 900 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme nájdete na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

K téme

Firemná výzva za zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku získala Cenu Inakosti Štyri trendy zmenia sektor podnikových služieb na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.